Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Paweł Relikowski / Polska Press
Michał Bryl i Bartosz Łosiak kontynuują zwycięską serię w Katarze. Polacy wygrali w półfinale odbywającego się w Dosze turnieju Beach Pro Tour Finals z Holendrami Alexandre Brouwerem i Robertem Meeuwsenem 2:1 i wieczorem powalczą o triumf w całej imprezie.

Pierwszy set dla Holendrów, drugi dla Polaków

Półfinałowe spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla naszych siatkarzy. Już na początku pierwszej partii Bryl i Łosiak zdobyli trzy punkty z rzędu. Holendrzy szybko jednak doprowadzili do wyrównania (5:5). W kolejnych minutach tej części spotkania żadnemu zespołowi nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Choć częściej to przedstawiciele Kraju Tulipanów musieli gonić wynik, końcówka seta należała do nich - ostatecznie ta część spotkania zakończyła się porażką Biało-Czerwonych 19:21.

Podrażnieni takim obrotem spraw polscy zawodnicy z animuszem wzięli się za odrabianie strat w drugiej partii. Już na początku uzyskali spore prowadzenie (3:0, 6:2, 9:3), którego nie oddali do końca seta (21:12). O wszystkim musiał więc zdecydować rozgrywany do piętnastu punktów tie-break.

Zwrot akcji w tie-breaku

Decydującą część spotkania lepiej rozpoczęli Holendrzy, którzy prowadzili już nawet 5:2. Na szczęście nieudany początek nie załamał naszych siatkarzy, którzy szybko zniwelowali stratę (6:6) i nie pozwolili rywalom na wypracowanie kolejnej przewagi. Decydujące dla losów spotkania wydarzenia miały miejsce przy stanie 9:9. Wówczas to Bryl i Łosiak zdobyli cztery punkty z rzędu (13:9), a kilka chwil później zapewnili sobie awans do finału (15:11).

Kolejnych rywali Polaków wyłoni drugi mecz półfinałowy, w którym Norwegowie Christian Soerum i Anders Mol mierzą się z włoską parą Paolo Nicolai i Samuele Cottafava. Decydujący o końcowym triumfie mecz zaplanowano na godzinę 19.00. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport Premium 1.

Beach Pro Tour Finals w Dosze - 1/2 finału
Michał Bryl/Bartosz Łosiak (Polska) - Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (Holandia) 2:1 (19:21, 21:15, 15:11)