Bębenek powalczył w Soczi

(ART)
Narciarstwo alpejskie. Szymon Bębenek (Gondola Krynica) był jedynym zawodnikiem z małopolskiego klubu, który reprezentował Polskę w mistrzostwach świata juniorów. Zawody odbyły się w Soczi.

Alpejczyk startował w Rosji w kilku konkurencjach, rywalizując z zawodnikami starszymi nawet o trzy lata. Najlepiej poszło mu w kombinacji, w której sklasyfikowany został na 16. pozycji (łącznie do zwycięzcy, Słoweńca Stefana Hadalina, stracił 9,81 s). Ponadto w slalomie uplasował się na 25. miejscu (8,16 s za zwycięskim Chorwatem Istokiem Rodesem). Biorąc pod uwagę kategorię kadetów (do 18 lat) kryniczanin zajmował odpowiednio 2. i 3. lokatę, co jest znakomitym wynikiem.

Do tego w zjeździe Bębenek był 56. (4,98 s za Erikiem Arvidssonem z USA). W supergigancie nie ukończył rywalizacji (złoto zdobył Francuz Matthieu Bailet), a w slalomie gigancie nie przystąpił do II przejazdu.

W Soczi startowali też Piotr Habdas (Beskidy Bielsko-Biała) i Katarzyna Wąsek (Czantoria Ustroń). Ten pierwszy w slalomie gigancie był 33., a w supergigancie 46. (odpowiednio 2. i 1. wśród 18-latków). Najlepsze wyniki Wąsek to 13. lokata w kombinacji i 17. w supergigancie.