Bębło. X Dni Gminy Wielka Wieś. Święto ze smokiem, flagą,...

Bębło. X Dni Gminy Wielka Wieś. Święto ze smokiem, flagą, kapeluszami

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Bębło. X Dni Gminy Wielka Wieś. Święto ze smokiem, flagą, kapeluszami
1/10
przejdź do galerii

©FOT. EWA TYRPA

Tegoroczne X Dni Gminy Wielka Wieś, połączone zostały z obchodami 70-lecia Klubu Sportowego „Orzeł 1948 Bębło”. Tu odbywało się święto gminy, które zgromadziło wielu mieszkańców i turystów.
Zobacz galerię
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Nie zabrakło akcentów związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci malowały wielometrową flagę rozpiętą na ogrodzeniu boiska.

Duże zaciekawienie wzbudził pochód przez boisko 13-metrowego smoka w polskich barwach. Smoka o imieniu Sum Wspaniały, stworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bęble. W czerwcu smok, jako jedyny w biało-czerwonych barwach, zaprezentował sie na Paradzie Smoków w Krakowie.
– Współpracowało z nami Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Czajowic. Bardzo zaangażowały się mamy uczniów, przede wszystkim panie Beata Bukowska i Marta Sarota – podkreśla Lucyna Kurek, dyrektorka SP.

Prowadzący imprezę Marcin Kruk przeprowadzał z dziećmi konkursy wiedzy historycznej i o wielkowiejskiej gminie.

Na stoisku promocyjnym Urzędu Gminy, Sławomir Kawalec i Joanna Zając, w zamian za sfotografowanie się, wręczali mieszkańcom firmowe reklamówki, m.in. kolorowe letnie kapelusze, parasole, kubki.

Ogromną publiczność przyciągnął koncert gwiazdy święta gminy Sylwii Grzeszczak, która w tym roku obchodzi 10-lecie twórczości artystycznej. Swój jubileusz obeszła na 10. święcie gminy.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo