Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie kolejne poszerzenie strefy płatnego parkowania w Krakowie?

Arkadiusz Maciejowski
Arkadiusz Maciejowski
Parkomaty pojawią się w kolejnych dzielnicach Krakowa?
Parkomaty pojawią się w kolejnych dzielnicach Krakowa? Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Niewykluczone, że krakowska strefa płatnego parkowania rozrośnie się jeszcze bardziej. 31 maja o godz. 18.00 Zarząd Transportu Publicznego organizuje otwarte spotkanie online z mieszkańcami, dotyczące właśnie poszerzenia SPP. - Podczas spotkania przedstawione zostanie podsumowanie dotychczasowych działań oraz uwag, zebranych w trakcie trwających konsultacji społecznych - informują urzędnicy miejscy. Gdzie ewentualnie miałyby się pojawić kolejne w Krakowie parkomaty?

FLESZ - Od piątku luzowanie obostrzeń

od 16 lat

Przypomnijmy, że ostatnie poszerzenie - już i tak mocno rozrośniętej w Krakowie strefy płatnego parkowania - miało miejsce w ubiegłym roku. Zgodnie z uchwałą przegłosowaną przez radnych miejskich parkomaty pojawiły się na m.in. na kolejnej część Krowodrzy, Zwierzyńca oraz Grzegórzek.

Jednocześnie jednak urzędnicy miejscy... już toczyli konsultacje dotyczące kolejnego poszerzenia strefy.

Zbierane były informacje mieszkańców na temat poszerzenie strefy w obszarach:

- Dzielnica II Grzegórzki: osiedle Dąbie: obszar pomiędzy rzeką Białuchą a Małą Obwodnicą Kolejową Krakowa (linia kolejowa nr 100), ulicą Miedzianą a rzeką Wisłą;

- Dzielnica III Prądnik Czerwony: osiedle Olsza, Olsza II, Ugorek, Wieczysta (Rakowice): obszar pomiędzy ul. Mogilską, Małą Obwodnicą Kolejową Krakowa (linia kolejowa nr 100), ul. Klemensiewicza, al. 29 Listopada a ul. Lublańską, al. gen. Bora-Komorowskiego, granicą Dzielnicy III Prądnik Czerwony z Dzielnicą XVI Czyżyny, ul. Seniorów Lotnictwa i ul. Ułanów;

- Dzielnica V Krowodrza: obszar tej dzielnicy nie objęty dotąd strefą płatnego parkowania;

- Dzielnica VI Bronowice: wschodnia część osiedla Bronowice Wielkie: obszar pomiędzy linią kolejową nr 94, ul. Armii Krajowej oraz ulicami: Piastowską i Bartosza Głowackiego;

- Dzielnica XIII Podgórze: północno-wschodnia część Łagiewnik: obszar pomiędzy ulicami: Kamieńskiego, al. Powstańców Śląskich, Księdza Józefa Tischnera, Wadowicką.

- Regularnie zgłaszają się do nas bowiem mieszkańcy tych obszarów wskazując na wielkie problemy parkingowe. Najlepszym przykładem są tu m.in. właśnie Bronowice, gdzie wiele osób dojeżdżających do Krakowa parkuje na osiedlach, zajmując tamtejszym mieszkańcom miejsca parkingowe. Podczas podejmowania decyzji o poprzednim poszerzeniu strefy radni jednocześnie zobligowali nas do przeprowadzenia konsultacji społecznych dot. poszerzenia strefy o właśnie wymienione wyżej obszary. Te konsultacje zostały przedłużone, niedługo przedstawimy raport - podkreśla Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

Oczywiście na poszerzenie strefy musieliby się zgodzić w głosowaniu radni miejscy. W ZTP nie wskazują na razie terminu kiedy ewentualnie przedstawią projekt uchwały z dokładnymi propozycjami poszerzenia strefy. - To będzie zależało od ostatecznego wyniku konsultacji, które są na finiszu. Po ich zakończeniu zamierzamy również przeprowadzić dokładne analizy ruchu na obszarach objętych konsultacjami. Analizy te będą miały wskazać, jak faktycznie obecnie wygląda sytuacja parkingowa, rotacja miejsc itd. - zaznacza Sebastian Kowal.

Szczegóły konsultacji

W związku z obostrzeniami epidemicznymi Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie podjął decyzję o przeprowadzeniu spotkania z mieszkańcami (31 maja) w formule online.

31 maja w godz. 18.00–19.30 odbędzie się transmisja na stronie „Razem w ruchu” na Facebooku, podsumowująca konsultacje społeczne. Mieszkańcy będą mogli również zadawać pytania – w formie publikacji komentarzy pod transmisją.

Zadawanie pytań i wniosków jest możliwe poprzez wypełnienie formularza, który będzie aktywny do poniedziałku, 31 maja, do godz. 12.00. Adres do formularza: https://krakow.typeform.com/to/EycswaVK

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Będzie kolejne poszerzenie strefy płatnego parkowania w Krakowie? - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski