Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Bella Cup 2018. Barbora Krejcikova po raz drugi! Dla Polek to także był dobry turniej [ZDJĘCIA]

Barbora Krejcikova pierwszą tenisistką, która dwa razy wygrała turniej tenisowy Bella Cup w Toruniu. Czeszka edycję 2018 przeszła jak burza, tylko w

Sławomir Kowalski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/40] Następne

Bella Cup 2018. Barbora Krejcikova po raz drugi! Dla Polek to także był dobry turnie

Barbora Krejcikova pierwszą tenisistką, która dwa razy wygrała turniej tenisowy Bella Cup w Toruniu. Czeszka edycję 2018 przeszła jak burza, tylko w 2. rundzie miała kłopoty i oddała jedynego seta w turnieju W finale czekała na nią 21-letnie Słowaczka Helena Sramkova, która wcześniej wygrała jedyne ich starcie w singlu w Trnavie dwa lata temu.

Finał to właśnie ona zaczęła lepiej. Od razu przełamała Krejcikovą, prowadziła już 4:1 w pierwszym secie, miała nawet piłkę na 5:1.
Potem chyba przestraszyła się ciemnych chmur nad kortem. Bardziej doświadczona rywalka przestała popełniał proste błędy, sama przełamała Słowaczkę i odrobiła straty. Inauguracyjną partię zakończyła asem.

To był teatr jednej aktorki, a w drugim secie Czeszka panowała na korcie niepodzielnie. Grała spokojnie i cierpliwie czekała na błędy Słowaczki.Ostatecznie wygrała 7:5, 6:1.

Polki też nieźle: po pięciu latach mieliśmy półfinał, a na deser triumf w deblu Mai Chwalińskiej i Katarzyny Kawy. Za rok 25. edycja Bella Cup. Organizatorzy i główny sponsor turnieju zapowiadają niespodzianki.

Polecamy