Beniaminek zrobił wrażenie na rywalach

(ART)
Łukasz Cichy to ważne ogniwo drużyny beniaminka z Węgrzc
Łukasz Cichy to ważne ogniwo drużyny beniaminka z Węgrzc Fot. Artur Bogacki
Piłka nożna. Swój pierwszy sezon w krakowskiej klasie okręgowej (grupa I) zespół TS Węgrzce zaczął bardzo efektownie, wygrywając 6:1 na wyjeździe z wicemistrzem poprzednich rozgrywek, Piliczanką.

Wynik robi wrażenie, a patrząc na mocny skład, w drużynie trenera Michała Wiącka można upatrywać kandydata do awansu. Zespół spod Krakowa ma przecież w swoich szeregach zawodników ogranych na wyższych szczeblach, choćby Łukasza Cichego (miniony sezon spędził w II-ligowej Garbarni, na inaugurację nowego sezonu „okręgówki” strzelił 2 gole).

Dopiero weszliśmy do tej ligi i spokojnie do tego wszystkiego podchodzimy. Nie mamy aspiracji awansu. Celem będzie dobrze grać w piłkę, a gdy to przyniesie punkty, to będziemy w pełni zadowoleni _– zaznacza Wiącek. – _W pierwszym spotkaniu, na trudnym terenie, chcieliśmy pokazać, że choć jesteśmy beniaminkiem, to nie można nas traktować jako chłopców do bicia. Udało się po przerwie narzucić rywalom swój styl gry i __to przyniosło zwycięstwo.

Mimo doświadczonych graczy niewiele brakło, by beniaminek zapłacił frycowe. Po tym jak zdobył pierwszą bramkę, przestał grać i gospodarze wyrównali (do przerwy był remis). Spasowali po czerwonej kartce i stracie gola z karnego na 1:2.

–_ W kolejnych spotkaniach będzie nam jeszcze trudniej. Po takim meczu rywale będą na __nas uważać _– mówi trener.

W najbliższej kolejce Węgrzce zagrają na wyjeździe ze Słomniczanką. W siebie zaprezentują się tydzień później, gdy podejmą Prądniczankę.