Benjamin Kallman z Cracovii zdobył bramkę w meczu z Norwegią

Jacek Żukowski
Benjamin Kallman (Cracovia)
Benjamin Kallman (Cracovia) Andrzej Banaś
Benjamin Kallman to jeden z kilku reprezentantów swoich krajów, jacy grają w Cracovii. Fin wystąpił w reprezentacji tego kraju w towarzyskim meczu z Norwegią i zdobył bramkę.

Kallman rozegrał całe spotkanie i uwiecznił swój występ bramką, dającą Finom prowadzenie w 31 minucie. Norwegowie wyrównali zaraz po przerwie (gol Sorlotha w 46 minucie), a mecz zakończył się remisem 1:1. Napastnik Cracovii zdobył bramkę po strzale głową. To 10 spotkanie Fina w reprezentacji i jego 4 gol.

Kallman przyszedł do Cracovii przed tym sezonem, ma z nią podpisany kontrakt do czerwca 2025 r. Doskonale wprowadził się do zespołu "Pasów", ma na koncie cztery trafienia w ekstraklasie.

Napastnik wróci do Krakowa i zdąży jeszcze zagrać w towarzyskich meczach, jakie krakowianie mają zaplanowane z drużynami ze Słowacji.