Benteke znowu bohaterem

Jerzy Filipiuk
W ostatnim w tym roku meczu w Premier League Sunderland przegrał na własnym boisku z Liverpool 0:1. „The Reds” awansowali na siódme miejsce w tabeli.

Liverpool, który w poprzedniej kolejce pokonał lidera tabeli Leicester City 1:0, ciągle ma nadzieję na dogonienie czołówki. Po środowym zwycięstwie ma już tylko sześć punktów straty do zajmującego trzecią lokatę Manchesteru City.

Podobnie jak w meczu z „Lisami”, jedynego gola dla „Czerwonych” zdobył Christian Benteke. Tuż po przerwie płaskim strzałem wykończył akcję swoich kolegów. Miał okazję na drugiego gola, ale w doliczonym czasie gry przegrał pojedynek z Vito Mannone.

W pierwszej połowie obie drużyny miały po dwie okazje do objęcia prowadzenia. Najbliższy szczęścia był Roberto Firmino, po którego strzale i interwencji Mannone piłka odbiła się od słupka.

Po zmianie stron goście szybko zdobyli gola, potem obaj rywale mieli okazje do zmiany wyniku. Liverpool odniósł ósme zwycięstwo w sezonie, Sunderland doznał trzynastej porażki, w tym piątej z rzędu.