Bez bramek w pierwszym sparingu Sandecji Nowy Sącz na zgrupowaniu w Turcji

(krzyk)
Adrian Maraś
W sparingowym meczu w tureckim Side piłkarze Sandecji Nowy Sącz zremisowali 0:0 z Politehnicą Jassy, ósmą drużyną ligi rumuńskiej po rundzie jesiennej. Niezłe okazje mieli Adrian Danek i Aleksandar Kolew w pierwszej połowie, a po przerwie bramkarza rywali zatrudnił Maciej Korzym.

Mecz był zacięty, piłkarze nie oszczędzali swoich kości. Tuż przed końcem spotkania sądeckich graczy uchroniła przed porażką poprzeczka. W Turcji Sandecja rozegra jeszcze dwa sparingi: z ukraińskim FK Mariupol (26 stycznia) i gruzińskim Dynamem Tbilisi (29 stycznia), a po powrocie z Turcji spotka się 3 lutego z Garbarnią Kraków.

Być może w tych meczach wystąpią przechodzący testy medyczne rumuński stoper Alexandru Benga z Juventusu Bukareszt i słowacki pomocnik Jakub Gric z Zemplina Mihalovce, który w niedawnym sparingu strzelił Sandecji gola. Benga jest 28-letnim obrońcą, który jesienią w ekstraklasie rumuńskiej rozegrał 16 meczów.

Sandecja Nowy Sącz - Politehnica Jassy 0:0