Bez liderki też można

(PAN)
II liga piłkarek ręcznych. Szczypiornistki Cracovii kontynuują zwycięską serię i pną się w tabeli.

Cracovia - Tor Dobrzeń Wielki 32:26 (16:11)

Bramki dla Cracovii: Talowska 9, Bielak 8, Herman 5, Kamusińska 4, Wojciechowska 3, Pastuszka 2, Reichel 1.

„Pasy” zagrały bez liderki Laury Świątek i początek zawodów miał bardzo wyrównany przebieg. W 16 min było 7:7 i od tego momentu przewaga Cracovii zaczęła rosnąć.

Drugą połowę rozpoczęła Cracovia od udanej kontry, wykończonej przez Ewelinę Wojciechowską. Potem przyszedł dobry moment gry zespołu z Opolszczyzny i na minutę przed końcem przyjezdne miały tylko dwie bramki straty. Dążące do wyrównania szczypiornistki Toru popełniały przewinienia i grająca w przewadze Cracovia odbudowała bezpieczną przewagę.

- Na początku mecz był bardzo zacięty, później odskoczyłyśmy rywalkom i cały mecz miałyśmy przewagę. Co prawda na chwilę wdało się rozluźnienie i nasza przewaga stopniała, ale spięłyśmy się i __znów zwiększyłyśmy dystans. Ponownie pokazałyśmy, że jak się gra zespołowo, to można dużo zdziałać - powiedziała nie grająca w tym spotkaniu Świątek.

Zespół „Pasów” umocnił się na czwartym miejscu w tabeli. Teraz przed podopiecznymi trenera Krzysztofa Kutrzeby mecze z walczącymi o awans ekipami Zgody Ruda Śląska i MTS Żory.