Bez niespodzianek

STM
Udział w nim wzięło 48 zawodników, rywalizujących systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie siedmiu rund. Zawody zakończyły się zwycięstwem Jerzego Markiewicza z Tarnovii, który nie znalazł w tym turnieju pogromcy, gromadząc na koncie 6.5 pkt. Druga lokata przypadła w udziale jego młodszemu klubowemu koledze, Dawidowi Dworakowi, trzeci był zaś kolejny reprezentant Tarnovii, Mariusz Marek (obaj zdobyli po 5.5 pkt.). Pozostałe lokaty w czołowej dziesiątce zapewnili sobie: 4. Andrzej Kawula, 5-6. Andrzej Papuga (obaj Tarnovia) i Janusz Pipała (Rajbrot), 7. Jan Cichowski, 8. Karol Bujak, 9-10. Andrzej Binek (wszyscy Tarnów) oraz Leszek Dworak (Tarnów) - wszyscy po 5 pkt. Sensacyjny zwycięzca poprzedniego turnieju z tego cyklu, Aleksander Rosowski tym razem zakończył zmagania z dorobkiem 4 pkt. i sklasyfikowany został na dwudziestej pozycji. Najlepszą z kobiet okazała się natomiast Barbara Grzywacz z Bochni, która zdobyła 3.5 pkt., plasując się na 24. miejscu.

Szachy

W środę w tarnowskim Amfiteatrze Letnim rozegrany został dziewiętnasty, przedostatni już podczas tegorocznych wakacji turniej szachowy zorganizowany w ramach akcji "Lato 2001" przez Tarnowskie Centrum Kultury oraz Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Tarnowa.
   Najlepszym wśród juniorów młodszych okazał się wspomniany już Dawid Dworak z Tarnovii, pozostałe "medalowe" lokaty przypadły zaś jego klubowym kolegom. Drugie miejsce zajął bowiem Mateusz Markiewicz - 4.5 pkt., trzeci był zaś Krzysztof Kraszewski - 4 pkt. Kolejność na dalszych miejscach: 4. Grzegorz Gomularz (Dębno) - 3.5 pkt., 5. Karol Nosal (Rzezawa), 6. Grzegorz Drapiewski (Tarnów), 7. Dawid Gomularz, 8. Sebastian Gomularz (obaj Dębno), 9. Jarosław Rosowski, 10. Artur Dworak (obaj Tarnovia) - wszyscy po 3 pkt.
   Po raz ostatni podczas tegorocznych wakacji szachiści spotkają się w Amfiteatrze Letnim w sobotę 1 września. Swe zmagania rozpoczną oni o godz. 9.30, a zapisy przyjmowane będą od godz. 8.30. W ramach sobotnich potyczek rozegrane zostaną turnieje w szachach aktywnych oraz turnieje błyskawiczne. (STM)