Bez prezentu dla Boruca

(FIL)
Anglia. W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii zespół Artura Boruca Bournemouth przegrał na własnym boisku z Evertonem 0:2 i odpadł z rozgrywek.

Polski bramkarz w dniu swoich 36. urodzin był rezerwowym, gdyż trener Eddie Howe dał mu odpocząć po występach w Premier League. Między słupkami stanął Adam Federici. W I połowie karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Charlie Daniels.

Chelsea rozgromiła u siebie grający bez kilku swoich asów Manchester City 5:1. Gospodarze mogli wygrać wyżej: Pedro i Bertrand Traore trafili w słupek, Oscar zmarnował karnego.

- Wyjściowa jedenastka Manchesteru City? Dla nas było to minusem, bo przez to cała presja spoczywała na nas - zaznaczył pomocnik Chelsea Cesc Fabregas.

Arsenal u siebie nie potrafił pokonać grającego w rezerwowym składzie lidera Championschip Hull City. „Kanonierzy” stworzyli sobie 23 sytuacje, oddali 10 strzałów, ale nie pokonali rozgrywającego życiowy mecz drugiego bramkarza gości Eldina Jakupovicia, 31-letniego Szwajcara pochodzenia bośniackiego (pierwszym jest Allan McGregor; w lutym klub kupił Dusana Kuciaka z Legii Warszawa). Hull do 86 minuty nie oddało celnego strzału. Powtórka meczu odbędzie się na jego boisku.

1/8 finału Pucharu Anglii

Bournemouth - Everton 0:2 (0:0), Barkley 56, Lukaku 76; Arsenal - Hull 0:0; Watford - Leeds 1:0 (0:0), Wootton 53 s.; Reading - West Bromwich 3:1 (0:0), McShane 59, Hector 72, Piazon 90 - Fletcher 54; Chelsea - Manchester C. 5:1 (1:1), Costa 35, Willian 48, Cahill 53, Hazard 67, Traore 89 - Faupala 37; Blackburn - West Ham 1:5 (1:2), Marshall 20 - Moses 26, Payet 36 i 90, Emenike 64 i 85; Tottenham - Crystal Palace 0:1 (0:1), Kelly 45.

Dziś: Shrewsbury - Manchester U.