Bez tytułu

Barcelona wczoraj miała świętować zdobycie mistrzostwo Hiszpanii, ale koronacja została odłożona. Lider tabeli nie zdołał bowiem pokonać na własnym stadionie Villarrealu, choć do... 93 min prowadził 3-2, a wygrana zapewniała mu tytuł.

HISZPANIA: Remis Barcelony, porażka Realu

"Barca" po pierwszej połowie prowadziła 3-1. Prowadzenie dla niej uzyskał Seydou Keita. 10 min później do remisu doprowadził Joseba Llorente, który wykorzystał błąd obrony gospodarzy i pokonał Victora Valdesa, który wkrótce potem wyszedł obronną ręką z innych opresji. W 36 min po rzucie wolnym gola dla gospodarzy zdobył Samuel Eto'o. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Daniel Alves. Kibice na Cam Nou już zaczęli świętować mistrzostwo. Po zmianie stron "Barca" próbowała strzelić czwartego gola. "Żółte Łodzie Podwodne" nie zrezygnowały jednak z odrabiania star. W 77 min Matias Fernandez wykorzystał rzut karny, a czerwoną kartką został ukarany Eric Abidal. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się 1-bramkową wygraną lidera tabeli, w doliczonym czasie gry Llorente znowu wykorzystał błąd obrony rywali.
Real Madryt przegrał na boisku Valencii 0-3. Gospodarze wygrali zasłużenie. Mieli przewagę, grali ładnie dla oka i - co najważniejsze - skutecznie. Prowadzenie uzyskał Juan Manuel mata, który po świetnym podaniu Davida Villi pokonał Ikera Casillasa mocnym, precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka bramki. Wkrótce potem Casillas się nie popisał puszczając pod ręką piłkę po strzale Davida Silvy w kierunku bliższego słupka. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Valencia nadal kontrolowała sytuację na murawie. Wynik spotkania ustalił Baraja z 18 metrów z woleja po tym, jak Pablo Hernandez dośrodkował na pole karne, a piłka odbiła się od jednego z obrońców Realu i wyszła poza pole karne.
WYNIKI
Getafe - Osasuna 3-0 (1-0), Granero 26 karny, 50, I. Uche 54, cz.k.: Gonzalez 61 - Flano 26; Malaga - Santander 1-0 (0-0), Luque 87 karny; Valladolid - Numancia 0-0; Recreativo - Deportivo 1-2 (1-1), Colunga 44 - Verdu 17, Alvarez 49; Almeria - Sporting 3-1 (1-1), Nieto 27, K. Uche 55, Piatti 90+1 - Carmelo 16; Athletic - Betis 1-0 (1-0), Velez 29; Sevilla - Mallorca 3-1 (1-1), Kanoute 33 karny, Luis Fabiano 60, Navas 76 - Aduriz 16; Valencia - Real M. 3-0 (2-0), Mata 29, Silva 32, Baraja 68; Barcelona - Villarreal 3-3 (3-1), Keita 12, Eto'o 36, Daniel Alves 45+1 - Llorente 22 i 90+3, Fernandez 78 karny, cz.k.: Abidal (Barcelona) 77; Atletico - Espanyol 3-2 (0-2), Forlan 53 i 90, Aquero 60 - Nene 38 karny, Jarque 40, cz.k.: Perea (Atletico) 30.
Juande Ramos, Real Madryt:
- Na początku mecz był wyrównany. Mieliśmy dobre dwadzieścia minut, lecz nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Valencia miała więcej szczęścia. Po pierwszej bramce zdominowała mecz i zasłużenie wygrała. Ostateczny rezultat obrazuje pewność, z jaką rywale grali.