Bezmyślny i kosztowny faul kapitana zespołu USA

(AS)
Hokej. Wczoraj podczas hokejowych mistrzostw świata elity w Mińsku wyłoniono cztery najlepsze zespoły.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe wygrały Czechy, Rosja i Finlandia, a czwartego półfinalistę wyłoniło spotkanie Szwecja – Białoruś, które zakończyło się po zamknięciu wydania. W półfinałach zagrają Czechy z Finlandią i Rosja ze zwycięzcą ostatniej pary.

Wielkie emocje były w meczu Czechy – USA. Na początku 2. tercji kapitan zespołu USA Abdelkader za brutalny atak na głowę rywala otrzymał karę meczu plus dodatkowo 5 min. Czesi szybko wykorzystali grę w przewadze i zdobyli dwa gole. Jeszcze na 70 sekund przed końcem meczu Czesi prowadzili 4:1, ale wtedy Amerykanie ściągnęli bramkarza i w ciągu 13 sekund zdobyli dwie bramki. Na doprowadzenie do dogrywki zabrakło im czasu.

Sporą niespodziankę sprawili Finowie, eliminując Kanadę. Wygrana Suomi była jednak szczęśliwa, bo trzykrotnie słupek i poprzeczka ratowały ich przed utratą gola.

Francuzi, którzy w Mińsku wygrali z Kanadą i Słowacją, w meczu z Rosją mieli niewiele do powiedzenia. Rosjanie prowadzili od 4 min, potem swojego pierwszego gola w tych MŚ zdobył Małkin, a dzieła dokończył Kutuzow. Na lodzie pojawił się Owieczkin, który pauzował w kilku meczach z powodu urazu kolana, ale grał bardzo oszczędnie.

Rosja – Francja 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), Czechy – USA 4:3 (1:1, 3:0, 0:2), Finlandia – Kanada 3:2 (1:0, 0:2, 2:0).