Bezpieczne drogi

Redakcja
Udostępnij:
W gminie władze samorządowe systematycznie starają się finansować modernizację dróg i chodników. Stanowi to duże ułatwienie dla mieszkańców i poprawia bezpieczeństwo poruszania się. W tym roku:

Chodniki
   Wykonano dojście do kościoła przy ulicy Olkuskiej. Realizacja zadania była możliwa dzięki współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, który finansuje połowę kosztów budowy 300 metrów chodnika.
Drogi
   Zmodernizowane zostanie około 2 km dróg, aktualnie posiadających nawierzchnię częściowo utwardzaną systemem gospodarczym, bądź zniszczoną w czasie powodzi w roku 1997 i 2001 - nawierzchnię tłuczniową. (będzie to: w Kluczach -ul. Dolna - dł. 320 mb, ul. Kościelna - dł. 305 mb, w Chechle: ul. Leśna - dł. 530 mb, w Kwaśniowie Górnym: ul. Wodna - dł. 360 mb; w Ryczówku: ul. Łęgowa - dł. 220 mb, w Jaroszowcu - dwa odcinki ul. Leśnej o łącznej długości 100 mb).
   Władze samorządowe współpracują również ze Starostwem Powiatowym w Olkuszu, partycypując w kosztach remontów dróg powiatowych przebiegających przez teren gminy. Stąd przekazano na ten cel w tym roku 60 tys. zł.
Parkingi
   Staraniem gminy wykonywane są prace porządkujące parkingi i miejsca postojowe dla samochodów. I tak zwiększono powierzchnię i uporządkowano pobocza drogi wojewódzkiej przy parkingu przy ul. Zawierciańskiej w Kluczach, wykonano remont parkingu przy ul. Strażackiej w Rodakach i placu przy kompleksie Urzędu Gminy i Ośrodka Zdrowia w Kluczach.
   Uzupełnieniem działań na drogach jest prawidłowe ich oznakowanie, spowolnienie ruchu w miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz czytelne oznakowanie ulic poprzez montaż ulicowskazów.
Plac targowy
   W ramach zapewnienia bezpiecznych miejsc do handlu w gminie powstał plac targowy wraz z drogą dojazdową w miejscu nie kolidującym z ruchem drogowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie