Biały daje trzy punkty

(TD)

Łysica Bodzentyn 2 (2)
Wolania Wola Rzędzińska 3 (1)

Bramki: 0:1 Ł. Wilk 3, 1:1 Michta 30, 2:1 Michta 35, 2:2 Biały 75, 2:3 Biały 78.

Łysica: Dymanowski – Płusa, Kardas, Szymoniak, Fortuna (46 Kiełbasa) – Pawłowski, Wójtowicz, Hajduk, Piwowarczyk (72 Wiecha), Kalista (77 Kaczmarek) – Michta (72 Anduła).

Wolania: Mikrut – Krupa (70 Tarczoń), Cabała, Furmański, Szosta – Ł. Wilk, Tadel (70 Jasiak), K. Wilk, Ślęzak (90 Adamowski) – Bezkosty (70 Bachula), Biały.

Sędziował: Mateusz Łosiak (Skarżysko-Kamienna). Widzów: 50.

Wolania nie mogła wymarzyć sobie lepszego początku spotkania. Już w 3 minucie Patryk Bezkosty obsłużył Łukasza Wilka, a ten mocnym strzałem w dalszy róg pokonał golkipera Łysicy. W 30 minucie do remisu doprowadził Szymon Michta, który mając „na plecach” Marcina Furmańskiego, obrócił się i mocnym strzałem nie dał szans Łukaszowi Mikrutowi. 5 minut później gos­podarze wyszli na prowadzenie, a do siatki gości ponownie trafił niepilnowany Michta.

W 70 minucie trener Wolanii Grzegorz Tyl dokonał potrójnej zmiany, co znacznie ożywiło grę beniaminka. W 75 minucie Dominik Cabała świetnym, prostopadłym podaniem obsłużył Artura Białego, który wygrał pojedynek z golkiperem Łysicy. Chwilę później Wo­lania już prowadziła. Wrzut­kę Kamila Wilka na gola zamienił Biały.

ZDANIEM TRENERA

Grzegorz Tyl, Wolania:
– Świetnie rozpoczęliśmy to spotkanie, a potem chwila nieuwagi i straciliśmy kontrolę nad tym, co działo się na boisku. Słowa uznania należą się moim zawodnikom, że potrafili się podnieść i w drugiej połowie zagrali koncertowo. Realizowali założenia taktyczne i nie bali się pojedynków. (TD)