Biathlon: dobre występy Gwizdoń i Hojnisz w Anterselvie

Tomasz Bochenek
Monika Hojnisz
Monika Hojnisz Felice Calabro
Magdalena Gwizdoń zajęła 12., a Monika Hojnisz 13. miejsce w biathlonowym sprincie w Anterselvie. Pierwszy raz w karierze zawody Pucharu Świata wygrała Rosjanka Olga Podczufarowa.

Hojnisz po 7,5-kilometrowym biegu z dwoma strzelaniami przegrała z Gwizdoń o... 0,2 sek. Z karabinem obchodziły się podobnie: były bezbłędne celując w postawie leżącej, a potem popełniły po jednym błędzie w "stójce", musiały więc przebiec karną rundę. Dokładnie taki sam występ na strzelnicy zanotowała Krystyna Guzik, przy czym ona pokonywała trasę wolniej od koleżanek i zajęła miejsce 26. Do Gwizdoń straciła 22 sekundy, do podium 50. Te róznice są istotne, bo w sobotę (godz. 13.15) bieg na dochodzenie.

Nie wystąpi w nim Weronika Nowakowska. Dwukrotna medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata kontynuuje złą passę, głównie z powodu spadku formy strzeleckiej. Swój dzisiejszy występ na strzelnicy zaczęła pomyłką. W postawie stojąc dołożyła trzy kolejne "pudła". Musiała pokonać więc w sumie dodatkowo 600 metrów - w efekcie nie znalazła się w "60" kwalifikującej się do pościgu.

Liderka klasyfikacji Pucharu Świata, Czeszka Gabriela Soukalova, zaliczyła najsłabszy występ w tym sezonie - zajęła 9. miejsce. Najwyżej notowaną Polką w rankingu po dzisiejszym biegu jest Magdalena Gwizdoń. 36-latka, która do sezonu przygotowywała się poza kadrą A, zajmuje w PŚ 16. pozycję.

Bieg na 7,5 km: 1. Olga Podczufarowa (Rosja) 21.01,9 (0 rund karnych), 2. Dorothea Wierer (Włochy) strata 8,0 (1), 3. Jekaterina Jurłowa (Rosja) 22,1 (0)... 12. Magdalena Gwizdoń 49,9 (1), 13. Monika Hojnisz 50,1 (1), 26. Krystyna Guzik 1.11,7 (1), 63. Weronika Nowakowska 2.21,1 (4).
Klasyfikacja PŚ: 1. Gabriela Soukalova (Czechy) 643 pkt, 2. Marie Dorin-Habert (Francja) 576... 16. Gwizdoń 275, 18. Guzik 265, 24. Hojnisz 211, 51. Nowakowska 35, 83. Kinga Mitoraj 2.