Biathlon: Karolina Pitoń najlepszą Polką w Norwegii

Tomasz Bochenek
Karolina Pitoń (w sesji fotograficznej Eurosportu)
Karolina Pitoń (w sesji fotograficznej Eurosportu) Eurosport
W norweskim Beitostoelen zakończyły się dziś zawody biathlonowego Pucharu IBU - w tym cyklu startują zawodnicy z zaplecza pierwszych reprezentacji. Byli tam i Polacy, najlepiej spisała się Karolina Pitoń z BKS WP Kościelisko.

29-letnia zawodniczka niedzielny sprint (7,5 km) ukończyła na 27. miejscu. Na strzelnicy zarobiła cztery kary, na mecie uzyskała czas gorszy o 2.45,5 gorszy od triumfatorki - Czeszki Markety Davidovej. 36. lokatę zajęła inna biathlonistka kościeliskiego klubu, Anna Mąka, która strzelała nieco lepiej (3 "pudła"), ale pobiegła wolniej od koleżanki - miała stratę 3.08,9.

W zawodach wystąpiła też Dominika Bielecka, 22-latka z Wodzisławia Śląskiego, która dopiero zaczyna swoją przygodę z biathlonem. Była biegaczka narciarska w niedzielę uplasowała się na 51. pozycji. Miała cztery karne rundy, od Davidovej była gorsza o 4 minuty i 4 sekundy.

Lepiej Bieleckiej poszło w piątek, też w sprincie, kiedy była 27. Wówczas 15. miejsce - w stawce 98 zawodniczek - zajęła Pitoń.

Najlepsze osiągnięcie męskiej części polskiej ekipy w Beitostoelen to 34. pozycja Łukasza Szczurka w niedzielnym wyścigu na 10 km. Były mistrz świata juniorów młodszych, obecnie zawodnik 28-letni, przegrał o 2.59,1 z triumfatorem - Rosjaninem Matwiejem Jelisiejewem. Zawodnik BKS WP Kościelisko pokonywał dwa razy karną rundę.

Miejsca pozostałych naszych reprezentantów: 43. Andrzej Nędza-Kubiniec - strata 3.23,2 (4 karne rundy), 87. Tomasz Zięba - 5.35,3 (5).

W niedzielę rozpoczyna się Puchar Świata 2016/17. Pierwszego dnia zawodów w Oestersundzie odbędą się biegi sztafet mieszanych (godz. 15.30) i supermikstów (18.10).