Biathlon: Kinga Mitoraj pokonała mistrzynię Europy

Tomasz Bochenek
Podczas podsumowania poprzedniego sezonu. Kinga Mitoraj (w środku) między Krystyną Guzik i Weroniką Nowakowską Dariusz Gdesz / Polska Press
W czeskim Novym Meście - tam, gdzie trzy lata odbyły się mistrzostwa świata - w ten weekend biathloniści rywalizowali w zawodach Pucharu IBU. Wśród reprezentantów Polski najlepiej spisała się Kinga Mitoraj, która w sobotnim sprincie zajęła 9. miejsce.

Skład naszej kadry był oparty na zawodnikach BKS WP Kościelisko. Na liderkę w klubie wyrosła 20-letnia Mitoraj, i tak było tym razem. W sobotę strzelała bezbłędnie, straciła 49,8 sek. do zwyciężczyni - Rosjanki Olgi Jakuszowej. Tuż za Kingą zawody ukończyła Francuzka Coline Varcin, aktualna mistrzyni Europy w sprincie.

Mitoraj (to jej ostatni juniorski sezon, docelową imprezą są dla niej mistrzostwa świata juniorów) w niedzielę dużo gorzej strzelała, zaliczyła trzy "pudła" w pozycji leżącej - w efekcie zajęła odległe, 46. miejsce. Najlepszą z Polek była dziś inna zawodniczka BKS WP, Anna Mąka. Uplasowała się na 26. pozycji, strzelała bez pomyłek. 29. była Patrycja Hojnisz (AZS AWF Katowice) - starsza siostra Moniki Hojnisz (która właśnie w Novym Meście wywalczyła brąz MŚ).

W ponad 100-osobowej stawce biathlonistów najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Krzysztof Pływaczyk. Najstarszy Polak uprawiający obecnie ten sport w sobotnim sprincie był 39. dzisiaj 33. Zdobył więc kilka punktów Pucharu IBU.