Biathlon: Monika Hojnisz straciła cztery miejsca, ale cel osiągnęła [AKTUALIZACJA]

Tomasz Bochenek
Monika Hojnisz w sesji Eurosportu
Monika Hojnisz w sesji Eurosportu Eurosport
W zaliczanym do biathlonowego Pucharu Świata biegu na dochodzenie Monika Hojnisz zajęła 21. miejsce. Sobotnie zawody w czeskim Novym Meście wygrała Francuzka Anais Chevalier.

W porównaniu do piątkowego sprintu Hojnisz straciła cztery pozycje. Strzelała nieźle, z 20 strzałów zepsuła tylko dwa, ale drugie "pudło" było bolesne - bo po ostatnim dzisiaj naciśnięciu spustu.

Chorzowianka mimo wszystko osiągnęła jeden z ważniejszych celów na dziś: wywalczyła kwalifikację do niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego. Wystąpi w nim tylko 30 zawodniczek: 25 najwyżej notowanych w klasyfikacji PŚ oraz pięć - spoza tego grona - które osiągnęły najlepsze wyniki w piątek i sobotę w Novym Meście. Hojnisz znalazła się w tej drugiej grupie.

A biathlonowy obiekt na Morawach i bieg "masowy" kojarzą się Monice świetnie - właśnie tam i właśnie w tej konkurencji zdobyła w 2013 roku brąz mistrzostw świata. Jej niedzielny występ rozpocznie się o godz. 14.15.

W "pościgu" punkty Pucharu Świata zdobyły także dwie pozostałe jego polskie uczestniczki. Obie zanotowały awans po sprincie, ale Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik startowały ze znacznie niższego pułapu niż Hojnisz. Gwizdoń (miała trzy karne rundy) ukończyła zawody 37., a Guzik (cztery "pudła" - po jednym w każdym ze strzelań) zajęła miejsce 39.

Bieg na dochodzenie mężczyzn na 12,5 km wygrał żelazny faworyt - Martin Fourcade. Francuz wygrał w wielkim stylu: już po oddaniu ostatniego strzału uniósł rękę w geście triumfu, a finałową, 2,5-kilometrową pętlę biegu pokonał przybijając "piątki" z kibicami.

Kobiety - bieg na dochodzenie (10 km): 1. Anais Chevalier (Francja) 30.38,1 (1 runda karna), 2. Dorothea Wierer (Włochy) strata 9,5 (2), 3. Tatiana Akimowa (Rosja) 19,4 (1)... 21. Monika Hojnisz 1.49,9 (2), 37. Magdalena Gwizdoń 3.15,9 (3), 39. Krystyna Guzik 3.22,7 (4).
Klasyfikacja PŚ: 1. Laura Dahlmeier (Niemcy) 356 pkt, 2. Kaisa Makarainen (Finlandia) 278... 29. Hojnisz 88, 57. Gwizdoń 18, 68. Guzik 6, 74. Kinga Mitoraj 1.