Biathlon: Polki znów daleko od czołówki. Pościg w Ruhpolding wygrała Niemka.

Tomasz Bochenek
Krystyna Guzik
Krystyna Guzik Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska
Niemka Laura Dahlmeier wygrała biathlonowy bieg na dochodzenie w Ruhpolding. Na ostatnim okrążeniu ograła liderkę Pucharu Świata, Czeszkę Gabrielę Soukalovą. Najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń zajęła 26. miejsce.

W porównaniu z piątkowym sprintem, pozycję poprawiła tylko jedna z naszych zawodniczek - Weronika Nowakowska. Ale nie zmienia to faktu, że znów był to jej nieudany występ. Na strzelnicy zarobiła pięć karnych rund, zajęła 46. miejsce, a więc nie zdobyła pucharowych punktów.

Jej trzem koleżankom to się udało, ale i one w tym pościgu niewiele zwojowały. Wprawdzie w obu strzelaniach w pozycji leżąc Gwizdoń, Krystyna Guzik i Monika Hojnisz były bezbłędne, lecz w "stójce" już pudłowały, co oczywiście odbiło się na ich miejscach. Gwizdoń ostatecznie skopiowała swój wynik ze sprintu, pozostałe straciły: Guzik finiszowała 30., a Hojnisz 31.

W biegu na dochodzenie mężczyzn na 12,5 km triumfował Austriak Simon Eder, który o 4,2 sek. wyprzedził lidera Pucharu Świata, Francuza Martina Fourcade'a. Jedyny Polak, który zakwalifikował się do tej konkurencji, Mateusz Janik, zajął 58. miejsce, za stratą ponad 7 minut do Edera.

Jutro wyścigi ze startu wspólnego - mężczyzn o godz. 12.15, kobiet o 14.45. Udział w tych zawodach zapewniony mają Gwizdoń i Guzik. Hojnisz jest pierwszą rezerwową.

Bieg kobiet na dochodzenie (10 km): 1. Laura Dahlmeier (Niemcy) 32.35,9 (1 karna runda), 2. Gabriela Soukalova (Czechy) strata 7,3 (1), Dorothea Wierer (Włochy) 53,6 (2)... 26. Magdalena Gwizdoń 2.30,8 (2), 30. Krystyna Guzik 2.46,9 (3), 31. Monika Hojnisz 3.03,0 (3), 46. Weronika Nowakowska 4.22,0 (5).
Klasyfikacja PŚ: 1. Soukalova 467 pkt, 2. Marie Dorin-Habert (Francja) 414... 20. Gwizdoń 175, 21. Guzik 172, 26. Hojnisz 129, 47. Nowakowska 35, 76. Kinga Mitoraj 2.

Bieg mężczyzn na dochodzenie (12,5 km): 1. Simon Eder (Austria) 33.19,1 (1), 2. Martin Fourcade (Francja) strata 4,2 (2)... 58. Mateusz Janik 7.03,5 (6).
Klasyfikacja PŚ: 1. Fourcade 481 pkt, 2. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) 394.