Bieg Trzech Kopców w Krakowie. 1600 osób na starcie 14. edycji. Wygrali Patryk Stypułkowski i Lilia Fiskowicz [ZDJĘCIA, WYNIKI]

(krzyk)
14 Bieg Trzech Kopców
14 Bieg Trzech Kopców Anna Kaczmarz
14. edycja Biegu Trzech Kopców za nami. W niedzielę 3 października ponad 1600 zawodników rywalizowało na 13-kilometrowej trasie wiodącej pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Zwyciężył Patryk Stypułkowski (7 Batalion Kawalerii Powietrznej) z czasem 41,41 min, a wśród kobiet najszybsza była Mołdawianka Lilia Fiskowicz (LKB Rudnik), która uzyskała ósmy wynik w całej stawce (46,59 min). Obejrzyjcie zdjęcia uczestników biegu w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

14. Bieg Trzech Kopców w Krakowie 2021 WYNIKI

Tuż za zwycięzcą Patrykiem Stypułkowskim finiszował Arkadiusz Gardzielewski (42,13 min), a na trzecim stopniu podium stanął Artur Olejarz (42,38). Adam Czerwiński, trzykrotnie drugi w sześciu poprzednich swoich startach, tym razem zajął piątą lokatę.

Katarzyna Broniatowska z AZS AWF Kraków Masters, zwyciężczyni dwóch poprzednich edycji wśród kobiet, była w niedzielę 4. z wynikiem 50,16 min (w klasyfikacji generalnej 19. miejsce). Pełne wyniki wszystkich uczestników Biegu Trzech Kopców znajdziecie w tym miejscu.

W 14. Biegu Trzech Kopców tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim wywalczyli Patryk Stypułkowski i Lilia Fiskowicz. Aspirujący do krajowej czołówki dwukrotny wicemistrz Polski do lat 23 w biegach przełajowych, mający na swym koncie również srebrny medal mistrzostw Polski do lat 23 w biegu na 5000 m, pokonał 13-kilometrową trasę łączącą trzy krakowskie Kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego w czasie 41 minut i 41 sekund. Reprezentująca Mołdawię olimpijka z Rio de Janeiro, triumfatorka 17. edycji Cracovia Maraton, uzyskując czas 46 minut i 59 sekund poprawiła o 13 sekund własny rekord trasy, który ustanowiła zwyciężając w 2016 roku. W biegu wystartowało 1681 osób z 13 krajów.

Bieg Trzech Kopców to jedyny bieg górski w Polsce, którego trasa wiedzie przez miasto. Dwie wcześniejsze edycje wygrali Tomasz Grycko i wspomniana Katarzyna Broniatowska. Tym razem Grycki zabrakło na starcie, gdyż nabawił się kontuzji podczas maratonu w Berlinie. W ubiegłym roku biegaczom nie pozwoliła wybiec na trasę pandemia.

Prawie ćwierć trasy to ścieżki o nieutwardzonej nawierzchni, a różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.