Biegali w Pradze i Gorlicach

STM
BIEGI MASOWE. Podczas ostatniego weekendu biegacze z naszego regionu rywalizowali m.in. w Pradze oraz w Gorlicach.

W praskim maratonie (Volksvagen Prague Marathon) udział wzięło trzech naszych zawodników. Najlepiej z nich spisał się Paweł Moździerz (Automatyka Tarnów), który z wynikiem 2:46.23 godz. zajął 44. miejsce w "generalce" mężczyzn oraz wywalczył czwartą pozycję w kategorii wiekowej 40-44 lat. W tej samej grupie na 21. pozycji sklasyfikowany został Tomasz Igielski z Tuchowa, który z rezultatem 3:01.47 godz. uplasował się na 130. miejscu w klasyfikacji generalnej. Wojciech Wiśniewski z Sokoła Tarnów z czasem 3:28.12 godz. zajął natomiast 477. lokatę w punktacji generalnej, a uzyskany przez niego wynik dał mu 155. lokatę w grupie wiekowej 19-34 lata. Dla porównania podać można, że zwycięzca zawodów, Kenijczyk, Patrick M. Ivuti minął linię mety w czasie 2:07.48 godz., a ostatni sklasyfikowany zawodnik, Japończyk Shigeru Asano osiągnął wynik 6:54.48 godz.
Zawodnicy uczestniczący w VII Biegu Naftowym rywalizowali na dystansach 5 kilometrów (z Kobylanki do Gorlic), 10 kilometrów (z Sękowej do Gorlic) i 21 kilometrów (z Biecza do Gorlic). Na najkrótszym z nich 20. miejsce wśród kobiet zajęła z czasem 32.36 min Karolina Igielska z Tuchowa. Siódmą pozycję wśród rolkarzy zapewnił sobie natomiast Grzegorz Nowak z Tarnowa - 16.40 min. Na dwukrotnie dłuższym dystansie dziewiąty w rywalizacji mężczyzn był Witold Trojak z Tarnowa - 42:42 min, 37. lokatę wywalczył Mateusz Pachota z Sokoła Tarnów - 55.49 min, a na 41. pozycji sklasyfikowany został inny biegacz Sokoła, Kamil Trojak - 1:04.43 godz. Najliczniejsza grupa naszych biegaczy zdecydowała się na występ w półmaratonie. Najlepiej z nich zaprezentował się Grzegorz Czyż (Automatyka Tarnów), który z rezultatem 1:14.47 godz. zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrał rywalizację w grupie wiekowej 40-49 lat. Pierwsze miejsce wśród kobiet powyżej 65. roku życia zajęła także Barbara Prymakowska z Sokoła Tarnów; jej czas 1:59.19 godz. dał jej 13. lokatę w "generalce" kobiet. Druga ze startujących w tym biegu naszych pań, Elżbieta Czamara z Tarnowa, z wynikiem 2:16.43 godz. wywalczyła piąte miejsce w grupie wiekowej 35-50 lat oraz 18. pozycję wśród pań. Miejsca pozostałych naszych biegaczy: 14. (7. w kategorii 30-39 lat) Marek Łabuz (Azoty Tarnów) - 1:23.56 godz., 22. (13. w kategorii 30-39 lat) Robert Makowiec (Tuchów) - 1:27.25 godz., 54. (11. w kategorii 16-29 lat) Jakub Karwacki (Tuchów) - 1:39.12 godz., 63. (19. w kategorii 40-49 lat) Maciej Pokorny (ZSE-O Tarnów) - 1:40.28 godz., 102. (16. w kategorii 50-59 lat) Wiesław Chlipała (Tarnów) - 1:48.53 godz., 139. (24. w kategorii 40-49 lat) Adam Płanik (Tarnów) - 1:59.23 godz. (STM)