Biegiem przez las

Katarzyna Hołuj
KORNATKA. 15-kilomtrową, przełajową trasę Kornatka Cross Run najszybciej pokonał Andrzej Witas z Krakowa (zajęło mu to godzinę, 17 minut i 46 sekund). Najlepsza wśród kobiet była Izabela Szufryn z Krakowa (a czasem godzina, 35 minut i 53 sekundy).

Spośród uczestników z powiatu myślenickiego najlepsi byli Marcin Rachwał z Myślenic (piąty na mecie z czasem godzina, 21 minut i 47 sekund) i Ewelina Czarnecka z Myślenic (godzina, 53 minuty i 26 sekund).

W sumie w zorganizowanym przez Dobczycki Klub Biegacza biegu wzięło udział 210 uczestników. Ukończyło go 119. Tym, którzy przybiegli na metę jako ostatni pokonanie dystansu zajęło dwa razy tyle czasu co zwycięzcy.

Wpólorganizatorem i sponsorem imprezy był dobczycki TKKF, zaś partnerami m.in. : LKS Rokita Kornatka, sołtys Kornatki i Rada Sołecka Kornatki i OSP Kornatka.

Za niespełna tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejna impreza biegowa, tym razem po płaskim terenie. Biegiem na 5 km zostanie zainaugurowana dobczycka Liga Biegowa. Ale i na tym nie koniec. 13 marca wystartuje II Myślenicki Bieg Uliczny, a w maju szykują się dwie kolejne imprezy. Na 14 maja DKB zaplanował III Półmaraton Mustanga (tradycyjnie w Porębie), a 28 maja w Dobczycach ma się odbyć Legion Run.