Biegiem w nowy rok

SZEL
GORLICE. Ponad 150 zawodników wzięło udział w tegorocznej edycji tradycyjnego Gorlickiego Biegu Sylwestrowego. Biegacze wystartowali na dwóch dystansach - pięciu i dziesięciu kilometrów.

W**tym roku nie przeszkadzały im niskie temperatury, jakie panują zwykle o**tej porze, bo w**momencie startu termometry wskazywały pół stopnia powyżej zera. Było jednak wilgotno, a**nad Gorlicami wisiały ciemne chmury. Mimo to bieg ukończyli wszyscy, którzy w**nim wystartowali. Na pokonanie dystansu 5**km zdecydowało się 51 osób. Wśród kobiet najlepsza okazała się Edyta Stępień z**Nowego Sącza, która przybiegła na metę po 18 minutach i**6**sekundach. Natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Adam Długosz z**MKN Muszyna, który pokonał ten dystans w**17 minut i**32 sekundy. Dwukrotnie więcej osób (107) stanęło na starcie biegu na 10**km. W**tym przypadku w**kategorii kobiet najszybsza okazała się Anna Wojna z**ULKS Lipinki, która przebiegła dystans w**czasie 38 minut i**47 sekund. Nie było natomiast niespodzianki w**kategorii mężczyzn, bo na podium stanął swoisty weteran gorlickich biegów, który kilkakrotnie sięgał po pierwsze miejsce - Jakub Burghardt z**LKS Mielec/Muszyna. W**tym roku na pokonanie 10**km potrzebował 32 minuty i**dwie sekundy.**(SZEL)**