Biegną na igrzyska

(ART)
Biegi narciarskie. Ponad 300 zawodników wzięło udział w kolejnej eliminacji Biegu na Igrzyska 2014, która rozegrana została w Tomaszowie Lubelskim. Wśród medalistów byli narciarze z klubów z Podhala i Sądecczyzny.

Rozegrano dwie konkurencje, najpierw bieg masowy techniką klasyczną, a następnie bieg indywidualny tym stylem (w zależności od kategorii wiekowej od 2,5 do 10 km).

Z zawodników z naszego regionu trzech dwukrotnie stanęło na podium. W juniorach A znakomicie spisał Mateusz Chowaniak (Regle Kościelisko/SMS Zakopane) – zaczął od 2. pozycji, dzień później był już najszybszy. W juniorach E podobnym bilansem pochwalić się może Jan Guńka (KS Chochołów), z tą różnicą, że najpierw wygrał, a na 2 km „klasykiem” uzyskał 2. czas. Łącznie jest wiceliderem, ale ma tyle samo punktów co Jan Zawada (MKS Istebna). W juniorach D obie konkurencje na 3. pozycji ukończył Dawid Damian (Jedność Nowy Sącz), w punktacji łącznej zajmuje taką samą lokatę.

Ponadto w biegu ze startu wspólnego juniorek B 3. finiszowała Justyna Pradziad (Poroniec/SMS Zakopane). Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej Grzegorz Kościelniak (Witów Mszana Górna/SMS Szczyrk) był odpowiednio 3. i 4. W juniorkach C Emila Nawara (Regle Kościelisko) wprawdzie w Tomaszowie Lubelskim nie zdobyła medali, była 5. i 4., ale w „generalce” jest bardzo wysoko, plasuje się na 2. pozycji.

W punktacji klubowej po sześciu biegach prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski, UKS Regle jest 9., a Witów – 10.