Blamaż mistrza Anglii

Jerzy Filipiuk
W ostatnim meczu 37. kolejki Premier League prowadząca w tabeli Chelsea Londyn doznała klęski na boisku West Bromwich Albion 0:3.

Była to dopiero trzecia porażka „The Blues” w bieżącym sezonie ligowym. Wcześniej przegrali 6 grudnia z Newcastle United 1:2 i 1 stycznia z Tottenham Hotspurs 3:5 (oba mecze na wyjeździe).

Ostatniej porażki Chelsea doznała 24 stycznia w Pucharze Anglii z Bradfordem 2:4. Londyńczycy, mając już zapewniony tytuł mistrza Anglii, znowu pozwolili sobie na rozprężenie, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze.

Prowadzenie uzyskał w 9 minucie Saido Berahino. 20 minut czerwoną kartkę zobaczył Cesc Fabregas i goście musieli grać w dziesiątkę. Tuz po przerwie wynik podwyższył Berahino, a w 60 minucie ustalił Chris Brunt.

Czołówka tabeli na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek: Chelsea Londyn 84, Manchester City 76, Arsenal Londyn (ma zaległy mecz do rozegrania - z walczącym o utrzymanie Sunderlandem) 71, Manchester United 69, Liverpool 62 punkty.