Blisko zwycięstwa

Roman Kieroński
Na bramkę rywala atakuje Marcin Basiak z SPR Tarnów
Na bramkę rywala atakuje Marcin Basiak z SPR Tarnów Fot. Roman Kieroński
I liga piłkarzy ręcznych. SPR Tarnów nie radzi sobie na wyjazdach. Po trzech minutach spotkania, dwóch bramkach Dutki i golu Szatki goście objęli prowadzenie 3:1.

Najlepszy strzelec tarnowian – Dutka w 11 minucie podwyższył rezultat na 7:4. Dobrze grający w tym okresie goście po celnych rzutach Basiaka i Szatki w 18 minucie powiększyli przewagę do czterech bramek (10:6), mimo iż nie wykorzystali aż trzech rzutów karnych.

Także pierwsze minuty po zmianie stron nie zwiastowały tego, co przydarzyło się tarnowianom pomiędzy 40 a 46 minutą. Najpierw pozwolili rywalom doprowadzić do remisu, a następnie po bramce Biernackiego objąć prowadzenie 19:18. Od tego momentu żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć przewagi większej niż jedna bramka.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 120 sekundach. W 59 minucie, przy stanie 24:24, bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył Bujak. Rzutem ze skrzydła do kolejnego w meczu remisu doprowadził Wajda.

Na zegarze pozostało jeszcze 20 sekund, kiedy na listę strzelców wpisał się Gradowski. Goście rzucili się do ataku. Ich akcję w ostatnich sekundach przerwali faulem gospodarze. Bezpośredniego rzutu wolnego, po upływie regulaminowego czasu gry, nie wykorzystał jednak Dutka.