Błyszczeli na stokach

(ART)
Narciarstwo alpejskie. Zawodnicy z Sądecczyzny i Podhala znaleźli się w czołówce klasyfikacji końcowych Ligi Małopolskiego Okręgowego Związku narciarskiego dla dzieci i młodzieży – Brugi Cup.

Punktację klubową wygrał Sport Szok Kraków, wyprzedzając Frajdę Zakopane, 5. była Narciarnia Nowy Sącz.

W indywidualnych rankingach nasi zawodnicy mieli sporo sukcesów. Rusiń-ski Bukowina Tatrzańska mógł się cieszyć z 3 lokat na podium: Błażej Budz wśród chłopców A okazał się najlepszy, w gronie dziewcząt w tej kategorii 2. miejsce zajęła Emilia Żółtek, a 2. w dziewczętach C była Zuzanna Majerczyk.

Frajda wyróżniała się w dziecięcych kategoriach, wśród dziewcząt C triumfowała Helena Cukier, 3. była Hanna Nawalaniec. Z kolei Tatra Ski Academy medalistów miała w grupie B: Nikola Komorowska wywalczyła 1. lokatę, a Stefan Ziobrowski 2. Wygraną dla UKS Zakopiański zanotował Iwo Kozakiewicz (chłopcy B), a dla Szkoły Mistrzów Nowy Targ – Karolina Pieprzak (juniorki B). Dorobek innych zakopiańskich klubów to: 3. lokaty Ewy Zwijacz (dziewczęta B) i Marka Zwijacza (chłopcy A) z SNPTT, 2. miejsce Magdaleny Bańdo (dziewczęta B) z F2 Dawidek Team.pl oraz 3. pozycja Anny Skarbek-Malczewskiej (dziewczęta A) z Firnu.

Z sądeckiej Narciarni najlepiej wypadli: Patrycja Florek – 1. miejsce w dziewczętach A oraz Piotr Krawczyk – 2. w juniorach B. Magura P&P Gorlice zdobyła srebro – Weronika Gazda w juniorkach B oraz brąz – Aleksandra Gurba w juniorkach A. Z Babiej Góry Sucha Beskidzka Kinga Marek w juniorkach A była 2.