Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bo świat warto zrozumieć!

Redakcja
Świat w ostatnich dziesięcioleciach gwałtownie się zmienił. Zjawiska takie, jak rosnąca siła korporacji ponadnarodowych, kryzys finansowy, konsekwencje procesów globalizacyjnych, pojawienie się nowych aktorów politycznych, terroryzm międzynarodowy, diagnozowany przez niektórych upadek państwa narodowego i inne jeszcze sprawiły, że współczesne procesy polityczne zaczęły raptownie zmieniać swe oblicze, stwarzać nowe szanse i zagrożenia. Warto je poznawać i zrozumieć! Szansę taką dają studia w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Studiowanie "politologii", "stosunków międzynarodowych" i "bezpieczeństwa narodowego", to nie tylko okazja do realizowania własnych pasji, ale przede wszystkim szansa na wszechstronny rozwój i zrozumienie współczesnych procesów społeczno-politycznych. Przecież "świat, w którym żyjemy jest coraz bardziej skomplikowany i złożony, coraz szybciej dzieją się w nim różne rzeczy. Żeby zrozumieć to, co nas otacza, ważna jest wiedza. Tą wiedzę dają studia w Instytucie" - mówi prof. dr hab. Antonii Dudek, politolog w INPISM i członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej.

Pragnienie ciągłego samorozwoju oraz szerokie wykształcenie, sprawiają, że studenci i absolwenci Instytutu mogą wykonywać wiele rozmaitych zawodów, szybko znajdując zatrudnienie w różnych instytucjach państwowych, publicznych i pozarządowych. Podejmują pracę , jako analitycy, eksperci, doradcy, specjaliści w zakresie reklamy

i public relations, specjaliści w zakresie human resources, specjaliści ds. pozyskiwania funduszy, urzędnicy korpusu dyplomatycznego, dziennikarze, urzędnicy administracji publicznej, pracownicy organizacji międzynarodowych i NGOsów, wykładowcy akademiccy, nauczyciele i w wielu innych jeszcze zawodach.

"Politologia", "stosunki międzynarodowe" i "bezpieczeństwo narodowe" to świetne studia dla tych, którzy chcą kształtować swoją karierę w otarty sposób - chcą być elastyczni na rynku pracy. Programy kształcenia, pełne interesujących zajęć dotyczących aktualnych problemów świata, ich pochodzenia i kształtowania się w toku dziejów, rozmaitych wyzwań i zagrożeń, zjawisk nowych i historycznych, kwestii społeczno-politycznych i ekonomicznych, idei i doktryn politycznych, polityki polskiej i zagranicznej, integracji europejskiej, procesów politycznych w Ameryce, Azji, Afryce i w innych regionach świata, dają wiedzę ogólną i budują trwały fundament, na którym można rozwijać się w wielu kierunkach przez całe życie.

W trosce o przyszłość absolwentów Instytut podejmuje współpracę z wieloma instytucjami zewnętrznymi w zakresie praktyk studenckich oraz współdziała z nimi w zakresie dostosowania wykształcenia do potrzeb i wymogów rynku pracy.

Wszechstronny rozwój studentów jest możliwy nie tyko dzięki ciekawym programom kształcenia, ale także poprzez liczne możliwości realizacji ambicji w kołach naukowych, do których należą Koło Nauk Politycznych, Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych, Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego oraz Koło Konstytucjonalistów. Są one

niezwykle aktywne, prowadząc dynamiczną i intensywną działalność - powszechnie dostrzeganą i nagradzaną. Studenci mogą brać udział w licznych konferencjach, odczytach i debatach, takich jak organizowane cyklicznie "Festiwal Dyplomatyczny" i "Akademia Politologiczna" oraz wielu innych spotkaniach, na które często zapraszani są wspaniali goście. W ostatnim czasie byli to między innymi, gen. bryg. Piotr Patalong - Dowódca Wojsk Specjalnych, Wojciech A. Jasiński - b. ambasador RP w Kenii, prof. Kay Mathews z Uniwersytetu w Adis Abebie w Etiopii, ppłk Katarzyna Jurkowska ze Straży Granicznej, mjr Thomas Graham z United States Air Forces, Jim Hocking - dyrektor i założyciel organizacji humanitarnej ICDI oraz wiele innych wybitnych osobistości.
Konferencje i spotkania są dla studentów okazją do debiutów, nie tylko w charakterze mówców, ale także ekspertów i analityków publikujących wyniki swoich dociekań w licznych periodykach takich jak "Nauki Polityczne", "Zeszyty Naukowe KSSM UJ", "Arena. Sprawy międzynarodowe" czy "Drugi Obieg". Studenci Instytutu biorą również udział w bogatej wymianie międzynarodowej z uniwersytetami z takich państw, jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Turcja, Norwegia, Finlandia i wiele innych.

Najwyższa jakość kształcenia na kierunkach prowadzonych w Instytucie była wielokrotnie doceniana i potwierdzana w licznych i popularnych rankingach uczelni wyższych. W tegorocznym "Rankingu Szkół Wyższych" portalu "Perspektywy" kierunek "politologia" został sklasyfikowany na drugim miejscu, zaś w kategorii "Wiedza o krajach i regionach" Uniwersytet znalazł się na miejscu pierwszym. Studia w INPiSM zostały, jako jedyne w Polsce, uwzględnione w "CHE Excellence Ranking", w którym także uzyskały bardzo wysoką notę. W 2013 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało także nagrodę dla kierunku "politologia" w konkursie na najlepsze programy kształcenia.

W Instytucie prowadzone są także studia doktoranckie w zakresie nauk o polityce oraz szereg studiów podyplomowych. Zajęcia na wszystkich kierunkach studiów prowadzone są przez wybitnych naukowców - cenionych w Polsce i na świecie - do których należą, między innymi, prof. Marek Bankowicz, prof. Włodzimierz Bernacki, prof. Michał Chorośnicki, prof. Krystyna Daniel, prof. Antoni Dudek, prof. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz, prof. Jacek Majchrowski, prof. Andrzej Mania, prof. Grzegorz Mazur, prof. Barbara Krauz-Mozer, prof. Irena Stawowy-Kawka, prof. Bogdan Szlachta, prof. Andrzej Zięba, prof. Lubomir Zyblikiewicz i wielu innych.

Studia w Instytucie Nauk Politycznych i Międzynarodowych dają wszechstronne i pogłębione wykształcenie, pozwalające zrozumieć współczesny świat, aby lepiej i efektywniej realizować swoje pasje, marzenia i ambicje zawodowe. W szybko przeobrażającym się współczesnym świecie wszechstronne wykształcenie odebrane na "politologii", "stosunkach międzynarodowych" i "bezpieczeństwie narodowym" jest szansą na lepszą adaptację do zmieniającego się rynku pracy i nowych wymagań stawianych przez pracodawców. Studiując w INPiSM studiujesz wśród najlepszych i pod okiem najlepszych!

www.inp.uj.edu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski