Bocheński KS - GKS Drwinia. Udany rewanż bochnian

Tomasz Duda
Piłkarze Bocheńskiego (w niebieskich strojach) rozpoczęli rozgrywki dwoma zwycięstwami fot. Marcin Kalinowski
Grupa wschodnia. Bocheński po inauguracyjnym zwycięstwie do derbów powiatu bocheńskiego przystępował w bardzo dobrych nastrojach. Podopieczni Sławomira Zubla chcieli się zrewanżować Drwini za ostatnią porażkę 0:4.

Bocheński KS 2 (0)
GKS Drwinia 0

Bramki: 1:0 Motak 63 karny, 2:0 G. Mus 73.
Bocheński: Szydłowski - LewickiI, Motak, Czernecki, Bukowiec - Górecki, Górszczyk (58 K. Mus), Siwek, Budzyn (85 Styrna), G. Mus (90 Grodowski) - Zubel.
Drwinia: Piątek - KudelskiI, Mikler, Tomala, CyganI - Rachwalski (71 Gawlik), Jurek (71 Rakoczy), Kaczmarczyk, Rynduch - Stawiarski, Kołodziej (71 Madej).
Sędziował: Dariusz Tutko (Gorlice). Widzów: 300.

Goście do Bochni przyjechali po pierwsze punkty w tej rundzie. W pierwszej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Obie ekipy skupiły się raczej na grze w środkowej strefie boiska. Nie brakowało ostrych starć, ale arbiter z Gorlic pokazał tylko trzy żółte kartki.

Po zmianie stron tempo nieco wzrosło. Na boisku zaczęli przeważać gospodarze, na których pokrzykiwał grający trener Sławomir Zubel. W 53 min piłka po uderzeniu Miklera po raz pierwszy znalazła się w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Dziesięć minut później doświadczeniem i boiskowym sprytem popisał się Zubel, który zastawił się i zmusił rywala do faulu na nim w polu karnym. Celnie z 11 metrów strzelił Motak.

Od tego momentu BKS przejął kontrolę nad spotkaniem, a w 73 min zadał drugi cios ekipie z Drwini. Świetnym, prostopadłym podaniem między obrońców popisał się Budzyn, a G. Mus w sytuacji sam na sam z Piątkiem popisał się dużym spokojem i precyzją, ustalając końcowy rezultat derbowego starcia.