Boks. Tarnowianin pokonał Małysza i zdobył złoty medal

AG
Kadra zawodnicza i trenerska z klubów z Małopolski
Kadra zawodnicza i trenerska z klubów z Małopolski fot. Magic Boxing Brzesko
Kamil Zakrzewski (80 kg, Tiger Tarnów), okazał się najlepszym małopolskim pięściarzem na 22. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ząbkowicach Ślaskich. Wygrana była równoznaczna ze zdobyciem przez Zakrzewskiego tytułu mistrza Polski kadetów. Zawodnicy z naszego województwa zdobyli jeszcze trzy srebrne medale.

W finale rywalizacji kadetów Kamil Zakrzewski pokonał 2:1 Macieja Małysza (KS Start Częstochowa) i zdobył tytuł w swojej kategorii wiekowej.

Srebrny medal wywalczyła koleżanka klubowa Zakrzewskiego - Kinga Misiaszek (kat. 54kg). W półfinale pięściarka Tigera Tarnów pokonała jednogłośnie na punkty Kingę Czerwińską (BKS Olimp Szczecin), by w finale przegrać w takim samym stosunku z Darią Puszką (Barej Boxing Lublin).

Drugie miejsce w gronie kadetów wywalczył też Eryk Ciureja (46kg) z Magic Boxing Brzesko.

Jedynym medalistą z Krakowa został Damian Rojek (70kg), który również wywalczył srebrny medal. Reprezentanta klubu KS Rojek Kraków prowadzi ojciec, olimpijczyk z Barcelony Krzysztof Rojek.

Materiał oryginalny: Boks. Tarnowianin pokonał Małysza i zdobył złoty medal - Gazeta Krakowska