Boruc nie wszedł do bramki

Jerzy Filipiuk
Artur Boruc doznał kontuzji na rozgrzewce przed meczem na stadionie Manchesteru City. Bez niego beniaminek Premier League Bournemouth przegrał 1:5 (1:4).

Polski bramkarz był awizowany w składzie, ale w ostatniej chwili musiał go zastąpić 30-letni Adam Federici, który zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

W głównej roli wystąpił Raheem Sterling, pozyskany przed sezonem z Liverpoolu. Strzelił aż trzy bramki – wszystkie w pierwszej połowie meczu. Po przerwie brakowało mu już skuteczności. W siedmiu poprzednich meczach tylko raz trafił do siatki.

Dwa razy Federiciego pokonał Wilfierd Bony, który mógł także zaliczyć hat-trick, a po jego podaniu Sterling uzyskał prowadzenie dla „Obywateli”. Dostał szansę gry, gdyż kontuzje leczy Sergio Aguero, a także m.in. David Silva.

Jedynego gola dla gości, przy stanie 2:0 dla lidera tabeli, uzyskał Glenn Murray. Bournemouth nie zdobyło żadnego punktu w lidze od 19 września.