Boruc pokonany, ale "Wisienki" wygrały

Jerzy Filipiuk
Artur Boruc puścił jednego gola, ale jego Bournemouth wygrało w meczu 17. kolejki ligi angielskiej na boisku West Bromwich Albion 2:1 i zajmuje 14 miejsce w tabeli z przewagą 5 punktów nad strefą spadkową.

Polskiego bramkarza pokonał w 79 minucie strzałem głową Gareth McAuley. „Wisienki” prowadziły wtedy 1:0 po trafieniu Adama Smitha 52 minucie. Gospodarze od 34 minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę zobaczył James McClean. Wynik meczu ustalił w 87 minucie Charlie Daniels z rzutu karnego.

Wyniki: West Bromwich – Bournemouth 1:2 (0:0), McAuley 79 – Smith 52, Daniels 87 k.; Southampton – Tottenham 0:2 (0:2), Kane 40, Alli 43; Manchester U. - Norwich 1:2 (0:1), Martial 66 – Jerome 38, Tettey 54; Chelsea – Sunderland 3:1 (2:0), Ivanović 5, Pedro 13, Oscar 50 – Borini 53; Stoke – Crystal Palace 1:2 (0:1), Krkić 76 k. - Wickham 45 k., Chung Yong 88; Everton – Leicester 2:3 (1:1), Lukaku 32, Mirallas 89 – Mahrez 27 k. i 65 k., Okazaki 69; Newcastle – Aston Villa 1:1 (1:0), Coloccini 38 – J. Ayew 61.

W niedzielę: Watford – Liverpool, Swansea – West Ham. W poniedziałek: Arsenal – Manchester City. W tabeli prowadzi Leicester City (38 punkty) przed Arsenalem Londyn (33), Manchesterem City (32), Tottenhamem Hotspur, Manchesterem United i Crystal Palace (po 29)