Borussia goni Bayern. Udany występ Tytonia

(JOT)
Niemcy. Borussia Dortmund po zwycięstwie 3:1 w Bremie zmniejszyła dystans w tabeli do Bayernu, który we Frankfurcie stracił pierwsze punkty w sezonie.

W zespole dortmundzkim wyróżnił się strzelec dwóch goli Marco Reus. Łukasz Piszczek pojawił się na boisku w 85 minucie.

Tym razem czołowy snajper Borussii Pierre-Emmerick Aubameyang zmarnował trzy okazje i na liście strzelców Bundesligi nie uciekł Robertowi Lewandowskiemu z Bayernu; obaj zdobyli po 13 goli. Dystans Borussii do prowadzących Bawarczyków zmniejszył się do 5 punktów.

Bayern po dziesięciu wygranych z rzędu od początku rozgrywek (rekord Bundesligi) stracił pierwsze punkty w sezonie, remisując we Frankfurcie 0:0. Eintracht zagrał uważnie w defensywie, skupiając się na rozbijaniu ataków Bawarczyków. Zbulwersowany postawą gospodarzy był pomocnik Bayernu, Chilijczyk Arturo Vidal: - Eintracht nie grał w piłkę, tylko postawił jedenastu zawodników na swoim polu karnym.

Niemieckie media nisko oceniły występ Lewandowskiego, który w 81 minucie nie wykorzystał znakomitej okazji.

Trzej inni nasi rodacy - Eugen Polanski (Hoffenheim), Artur Sobiech (Hannover 96) i Przemysław Tytoń (Stuttgart) - także zagrali po 90 minut.

Ten ostatni okazał się jednym z najlepszych zawodników na boisku w meczu z Darmstadt, wygranym przez jego drużynę 2:0. Polak obronił m.in. strzał Jana Rosenthala przed przerwą i Marcela Hellera w drugiej połowie spotkania.

Wyniki

Eintracht - Bayern 0:0; Schalke - Ingolstadt 1:1 (0:1), Sane 77 - Levels 39; Augsburg - Mainz 3:3 (1:2), Verhaegh 42 k., Koo 50, Bobadilla 81 - Muto 18, 30 i 90; Werder - Borussia D. 1:3 (1:2), Ujah 32 - Reus 9, 72, Mchitarjan 44; Koeln - Hoffenheim 0:0; Hertha - Borussia M. 1:4 (0:2), Baumjohann 82 k. - Wendt 26, Raffael 28, Xhaka 54 k.,Nordveit 90; Wolfsburg - Bayer 2:1 (1:1), Bendtner 34, Draxler 77 - Hernandez 40; Stuttgart - Darmstadt 2:0 (0:0), Garics 68 s., Werner 90+4; Hamburger - Hannover 1:2 (1:0), Gregoritsch 6 - Kiyotake 59 k., Sane 67.