Borussia już na dnie, Bayern upokorzony

(JOT)
Niemcy. Remis wywalczony przez Borussię Dortmund w Leverkusen jest - po serii porażek w jesiennej rundzie - cenny, ale zepchnął ją na ostatnie miejsce w tabeli.

Dortmundczycy przezimowali na 17. pozycji w tabeli, mając tyle samo punktów co ostatni Freiburg, który zaczął drugą rundę od wygranej z Eintrachtem 4:1. Łukasz Piszczek z powodu kontuzji mięśnia uda wystąpił w Borussii tylko do 45 minuty, a zabrakło, z powodu przeziębienia, Jakuba Błaszczykowskiego.

FC Koeln wygrał 2:0 w Hamburgu. Paweł Olkowski zaliczył cały mecz, a Sławomir Peszko (żółta kartka) grał do 67 minuty i asystował przy pierwszym golu. Eugen Polanski wystąpił w Hoffenheim 79 minut.

W piątek Bayern doznał pierwszej w tych rozgrywkach porażki, w Wolfsburgu uległ aż 1:4 (ostatni raz przegrał w Bundeslidze 12 kwietnia 2014 roku). Bramkarz Manuel Neuer pierwszy strzał "Wilków" obronił w 62 minucie, gdy było już 3:0.

Media skrytykowały Roberta Lewandowskiego, bo średnio tylko co 3 minuty dochodził do piłki, a Naldo wyłączył go z gry. Po meczu Polak (występował do 71 minuty, nieszczęśliwie asystował przy drugim golu… gospodarzy) stwierdził, że w jego zespole zabrakło koncentracji. Bayern stracił z "Wilkami" tyle goli, ile w całej rundzie jesiennej, a pierwszy raz od 6 lat dał sobie wbić cztery lub więcej bramek (wtedy 1:5 też z Wolfsburgiem).

Piłkarze obu drużyn wystąpili w czarnych opaskach na rękach, tak żegnano zmarłego 3 tygodnie wcześniej w wypadku samochodowym pomocnika Wolfsburga, Juniora Malandę.

Wyniki
Wolfsburg - Bayern 4:1 (2:0), Dost 4 i 45, De Bruyne 53, 73 - Bernat 55; Schalke - Hannover 1:0 (1:0), Hoeger 32; Mainz - Paderborn 5:0 (1:0), Malli 6 i 46, De Blasis 69, Allagui 82, Geis 87 k.; Freiburg - Eintracht 4:1 (0:1), Darida 61 k., Petersen 63, 69 i 88 - Russ 1; Stuttgart - Borussia M. 0:1 (0:0), Herrmann 71; Hamburger - Koeln 0:2 (0:0), Risse 62 i 78; Bayer - Borussia D. 0:0; Werder - Hertha 2:0 (1:0), Di Santo 43 i 69; Augsburg - Hoffenheim 3:1 (2:1), Halil Altintop 39, Werner 42, Bobadilla 90 - Firmino 45.