Bramka "Wasyla"

(FIL)
Anglia. 34-letni obrońca Leicesteru Marcin Wasilewski w 80 minucie ustalił wynik wyjazdowego meczu z Manchesterem United. Gospodarze zwyciężyli 3:1.

To pierwszy gol Polaka w Premier League od 19 sierpnia 1992 roku, kiedy to 29-letni wówczas pomocnik Evertonu Robert Warzycha uzyskał trafienie na 2:0, też na Old Trafford (jego drużyna wygrała 3:0) i to w niemal identycznym czasie co Wasilewski (w 81 minucie). To była jego jedyna bramka w tamtym sezonie (zaskoczył Petera Schmeichela z kontry; wcześniej miał asystę).

W sobotę "Wasyl" wykorzystał centrę Marca Albrightona z prawej strony boiska i głową z 5 metrów pokonał Davida De Geę.
Wojciech Szczęsny z ławki rezerwowych oglądał wygraną Arsenalu u siebie z Aston Villa 5:0.

Łukasz Fabiański zachował czyste konto, a jego Swansea wygrała na boisku Southampton 1:0.

W hicie sezonu Chelsea, grająca bez Cesca Fabregasa i Diego Costy, zremisowała u siebie z Manchesterem City 1:1. Lepsze wrażenie sprawiali goście.

- Chelsea strzeliła gola, gdy stworzyła sobie dopiero pierwszą okazję, a w drugiej połowie nawet nie zagroziła naszej bramce -
podkreślił trener MC Manuel Pellegrini. Szkoleniowiec Chelsea Jose Mourinho nie zjawił się na konferencji prasowej.

Liverpool pokonał u siebie West Ham 2:0. Wynik ustalił Daniel Sturridge, który powrócił do gry po 5-miesięcznej przerwie (leczył uraz). Wszedł na boisko w 68 minucie, miał dwie okazje, z których jedną wykorzystał.

Wyniki
Chelsea - Manchester C. 1:1 (1:1), Remy 41 - Silva 45; Manchester U. - Leicester 3:1 (3:0), van Persie 27, Falcao 32, Morgan 44 s. - Wasilewski 80; Hull - Newcastle 0:3 (0:1), Cabella 40, Ameobi 50, Gouffran 79; Crystal Palace - Everton 0:1 (0:1), Lukaku 2; Liverpool - West Ham 2:0 (0:0), Sterling 51, Sturridge 80; Stoke - QPR 3:1 (2:1), Walters 21, 34 i 90 - Kranjcar 36; Sunderland - Burnley 2:0 (2:0), Wickham 20, Defoe 34; Southampton - Swansea 0:1 (0:1), Shelvey 83, West Bromwich - Tottenham 0:3 (0:2), Eriksen 6, Kane 14 i 64; Arsenal - Aston Villa 5:0 (1:0), Giroud 8, Oezil 56, Walcott 63, Cazorla 75 k., Bellerin 90+2.