Bramki testowanych

(FIL)
Piłka nożna. W sparingowym meczu III-ligowa Garbarnia Kraków pokonała na swej sztucznej murawie IV-ligową Wiślankę Grabie 5:1 (3:0). Bramki: Moskal 32, Wojcieszyński 43, Liput 45, Ferens 51, Łukasik 55 - Filipowski 48 karny.

Na boisku wystąpiło łącznie... 46 piłkarzy: 24 w Garbarni (w tym siedmiu testowanych) i 22 w Wiślance (w tym sześciu testowanych). Trenerzy drużyn, odpowiednio Mirosław Hajdo i Paweł Zegarek, dawali szanse gry zawodnikom zwykle po 45 minut, ale np. w bramce gospodarzy wystąpiło aż trzech golkiperów: testowany Ukrainiec oraz Mikołaj Kohlbrenner i Marcin Cabaj.

Przez dwa pierwsze kwadranse obie drużyny zmarnowały wiele okazji do uzyskania prowadzenia. W końcu - po strzale Kamila Moskala - pomógł rykoszet od jednego z graczy Wiślanki i piłka wpadła do bramki. Potem gole padały często, i to w krótkich odstępach czasu. Jednego z nich zdobył 30-letni pomocnik Okocimskiego Brzesko Wojciech Wojcieszyński. 2 minuty później zaliczył asystę, po ograniu trzech rywali, przy golu Tomasza Liputa.

Wkrótce po przerwie Wiślanka zdobyła gola z rzutu karnego, ale dominacja Garbarni trwała. Wynik sparingu ustalił głową inny testowany gracz „Brązowych”, 20-letni obrońca Barciczanki Dariusz Łukasik.

W Garbarni nie wystąpili kontuzjowany pomocnik Karol Kostrubała i napastnik Marcin Siedlarz. Ten ostatni w sobotę zagrał w sparingu GKS Tychy z BKS Stal Bielsko-Biała (1:0). Zaliczył asystę przy golu innego testowanego zawodnika, Czecha Adama Varadiego i sam próbował wpisać się na listę strzelców (na początku spotkania posłał piłkę obok słupka).