Braterska dominacja

STM
Uczestniczyło w nim 33 młodych szachistów rywalizujących systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie 8 rund (czas gry na partię pół godziny). Turniej zdominowali bracia Wcisłowie i Dworakowie. Pierwsze miejsce wywalczył bowiem Adrian Wcisło - 7 pkt., drugi był Damian Wcisło (obaj Bochnia) - 6.5 pkt., trzecie miejsce zajął Dawid Dworak (Tarnów) - 6.5 pkt., na czwartej pozycji uplsował się Sebastian Wcisło (Bochnia) - 6 pkt., a piąta lokata przypadła w udziale Arturowi Dworakowi (Tarnów) - 5.5 pkt. Najlepszym spoza tych dwóch braterskich "klanów" okazał się Marcin Burek z Tarnowa, który z dorobkiem 5 pkt. zakończył turniej na szóstej pozycji. Najwyżej sklasyfikowaną przedstawicielką płci pięknej była natomiast Sylwia Gomularz z Dębna. Zdobyła ona 4.5 pkt., co pozwoliło jej na zajęcie 12. lokaty.

Szachowe lato

W siedzibie Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Karolina w Tarnowie rozegrany został w sobotę pierwszy turniej szachowy dzieci i młodzieży, przeprowadzony w ramach akcji "Lato 2005".
   Imprezą towarszyszącą zmaganiom młodych amatorów "królewskiej" gry był turniej seniorów. Wystartowało w nim ośmiu zawodników, walczących systemem każdy z każdym. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była partia dodatkowa, gdyż Krzysztof Ciuruś z Łysej Góry oraz Andrzej Binek z Tarnowa zakończyli rywalizację z dorobkiem 6.5 pkt. Zwycięsko wyszedł z niej szachista z Łysej Góry i jemu też przypadł w udziale ostateczny sukces. Trzecie miejsce zajął Leszek Dworak z Tarnowa - 4.5 pkt.
   Kolejny turniej z cyklu "Lato 2005" rozegrany zostanie w siedzibie PUKS Karolina w sobotę 9 lipca. Rozpocznie się on o godz. 9, a w jego przerwie przprowadzone zostaną gry i zabawy rekreacyjne. (STM)