Brawa dla Bravo, porażka mistrza i debiut Wilka

(FIL)
Hiszpania. Prowadząca w tabeli Barcelona w siódmym kolejnym meczu ligowym nie straciła gola. Tym razem wygrała na boisku Rayo Vallecano 2:0.

Claudio Bravo pobił klubowy rekord, nie puszczając gola przez 630 minut. Poprzedni należał do Pello Marii Artoli – 560 minut w sezonie 1977/78. Gole dla Barcelony zdobyli Lionel Messi i Ney­­­mar. Ten pierwszy ma na koncie 249 bramki w La Liga. Od wyrównania rekordu Tel­mo Zar­ry dzielą go już dwa trafienia.

Broniące tytułu Atletico Madryt doznało pierwszej porażki w sezonie – na boisku Valencii 1:3. „Nietoperze” po 13 minutach prowadziły już 3:0. Tuż przed przerwą goście mieli szansę na zdobycie kontaktowego gola, ale Guilherme Siqueira nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Diego Alves.

Sevilla ograła Deporti­vo 4:1. U gospodarzy od 84 min grał Grzegorz Krycho­wiak, u goś­­ci od 64 min ekswiślak Cezary Wilk. Ten drugi w debiucie w La Liga mógł zdobyć gola. Elche (bez Przemysława Ty­to­nia) zremisowało na boisku Almerii 2:2.

Wyniki

Rayo – Barcelona 0:2 (0:2), Messi 35, Neymar 36; Valencia – Atletico 3:1 (3:1), Miranda 6 s., Gomes 7, Otamendi 13 – Mandżukić 29; Getafe – Cordoba 1:1 (0:1), Baba 88 – Ekeng 78; Eibar – Levante 3:3 (0:2), Lopez 46 s., Berjon 70, Piovaccari 90 – Mora­tes 2, Camarasa 44, Victor 79; Almeria – Elche 2:2 (1:1), Verza 37 k., Hemed 84 – Rodriguez 6, Jonatha 56; Malaga – Granada 2:1 (0:1), Santa Cruz 60, An­tunes 80 k. – El Arabi 1; Sevilla – Deportivo 4:1 (2:1), M’Bia 24 i 57, Bacca 39, Violo 63 – Medunjanin 31; Celta – Villarreal 1:3 (1:2), Larrivey 44 – Gomez 32 i 33, Gaspar 90; Espanyol – Sociedad 2:0 (1:0), Vazquez 7, Stuani 90. Po zamknięciu numeru: Real M. – Athletic.

1. Barcelona 7 19 19–0

2. Valencia 7 17 17–4

3. Sevilla 7 16 13–8

4. Atletico 7 14 12–7

5. Real M. 6 12 20–9

6. Celta 7 12 12–10

7. Villarreal 7 11 10–7

8. Espanyol 7 9 9–8