Brawa dla Łukasika

ART
KOLARSTWO. Druga runda Joy Ride Open Series w zjeździe MTB rozegrana została w Jurgowie. W zawodach uznawanych nieoficjalnie za Puchar Polski amatorów dobrze spisali się zawodnicy z Krakowa i okolicy.

Rozgrywany głównie na Podhalu cykl jest przeznaczony przede wszystkim dla amatorów, ale startują w nim także wyczynowcy. Znakomicie pojechał Sławomir Łukasik (RMF FM Pepsi Max Kraków). Wieliczanin występujący wśród juniorów, lider Pucharu Polski w tej kategorii, zwyciężył w kategorii asy, w której rywalizowali zawodnicy z licencją PZKol. Trzy sekundy za nim uplasowali się krakowianie Jakub Wicher i Michał Kollbek. Wynik dwóch ostatnich różnił się zaledwie o 0,08 sekundy.

W kategorii hobby hardtail wszystkie miejsca na podium zajęli zjazdowcy z Myślenic. Zwyciężył Maciej Hojnor, który wyprzedził Marka Wiśnicza i Przemysława Nalepę. Zawodnik z tego miasta - Jakub Święch - triumfował także w innej grupie - hobby junior. Natomiast w masters II zwyciężył Rafał Wypiór z Krakowa. Ponadto specjalną nagrodę dla uczestnika, który szczególnie wyróżnił się w zawodach, otrzymał krakowianin Igor Wypiór. Zaledwie 7-letni downhillowiec rywalizował na stoku ze starszymi zawodnikami i ukończył zmagania.

Organizatorem zawodów Joy Ride Open Series jest zakopiańczyk Szymon Syrzistie, pierwszy (z 1999 r.) mistrz kraju w zjeździe. Kolejna edycja cyklu odbędzie się 8 sierpnia na myślenickiej górze Chełm. Finał zaplanowano na 25 września na Harendzie w Zakopanem.