Brąz biegacza

JOT
Jan Ciepiela zaczyna kolekcjonować medale Fot. Wacław Klag
LEKKOATLETYKA. 20-letni Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków) stanął w Kownie na podium młodzieżowych mistrzostw Europy. W biegu na 400 m wywalczył brązowy medal, uzyskując drugi w tym roku w Polsce wynik - 45,81.

To również rekord życiowy zawodnika, lepszy od poprzedniego aż o 59 setnych sekundy. Siódme miejsce w finale zajął niespełna 21-letni Marcin Sobiech (MKS Polonia Warszawa) - 46,77. W eliminacjach rezultatem 46,63 także poprawił rekord życiowy, o 19 setnych sekundy. Zwyciężył Francuz Yannick Fonsat - 45,68.
Młody krakowianin Jan Ciepiela błysnął już zimą, kiedy wygrał halowe mistrzostwa Polski seniorów w Spale w biegu na 400 m. W nagrode pojechał na halowe mistrzostwa Europy seniorów do Turynu, w których wraz kolegami wywalczył brąz.
W Kownie brązowy medal zdobyła w biegu na 100 m 21-letnia sprinterka Zawiszy Bydgoszcz Marika Popowicz, w czasie 11,50. (JOT)