Brąz dla Bronowianki

Paweł Panuś
Futsal. Bronowianka Kraków została brązowym medalistą mistrzostw Polski dziewcząt U-14. Złoty medal wywalczył Sztorm Gdańsk.

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Bronowianka, ale odbyły się one w hali sportowej w Myślenicach. – Staraliśmy się zapewnić drużynom jak najlepsze warunki, myślę, że się nam to udało – powiedział trener Bronowianki Andrzej Żądło.

Dziesięć rywalizujących drużyn przywitał przewodniczący Komisji Futsalu przy Małopolskim Związku Piłki Nożnej Zbigniew Lach, w asyście prezesa Bronowianki Kazimierza Skrzypka i przedstawicieli Podokręgu Myślenice Stefana Sochy i Czesława Ulmana.

Bronowianka rozpoczęła turniej od rozgromienia Victorii Gaj 8:2 i Rekordu Bielsko-Biała 10:0. W półfinale uległa Sztormowi 0:4, a w meczu o trzecie miejsce pokonała AF Tarnów 3:1. – _W zespole występowały zawodniczki z Krakowa i __Myślenic _– powiedział drugi trener Jarosław Szewczyk. W Bronowiance grały: Paula Kania, Zuzanna Węglarz, Kinga Kaczmarczyk, Kinga Łatka, Julia Szostak, Anna Staszczak, Wiktoria Pietrzyk, Julia Basta, Oliwia Żak i Anna Nędza.

Piąte miejsce zajął Sprinter Kłaj, który wygrał z Victorią Gaj 2:1. – _Połączyliśmy siły z dziewczętami z Naprzodu Sobolów i wystawiliśmy do finałów mocny zespół _– powiedział trener Sprintera Czesław Zaręba. Victoria była najmniej liczną ekipą, ale była blisko gry o medale.