Brąz dla Małopolski

ART
KOLARSTWO GÓRSKIE. Z jednym medalem wrócili małopolscy kolarze górscy z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych. W rozegranej w Warszawie imprezie brąz wywalczyła Rita Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator).

Małopolska miała wśród dziewcząt bardzo liczną reprezentację, bowiem zawodniczkom znakomicie poszło w kwalifikacjach i aż 8 pojechało w finale (na 23, które wystartowały). Triumfowała jednak Elżbieta Figura (MTB Silesia Rybnik), przed Łucją Pietrzak (Koźminianka Koźminek) i Malinkiewicz; 8. była Monika Rapacz (UKS Podwilk), a 10. Agnieszka Bal (Luboń Skomielna Biała).

W gronie chłopców też można było liczyć na medal, lecz żaden Małopolanin go nie zdobył. Najbliżej tego był Jakub Zamroźniak (UKS Podwilk), który zajął 4. lokatę, ze stratą 40 sekund do podium. Ponadto 6. był Adrian Siarka (GKS Raba Wyżna Podsarnie). Wygrał Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie), przed Piotrem Konwą (Trasa Zielona Góra) i Kamilem Małeckim (Baszta Bytów). W klasyfikacji województw wygrała Małopolska. (ART)