Brąz dla Unii Tarnów

(PIET, ART)
Żużel. Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych, który odbył się wczoraj w Lesznie, wygrała miejscowa Fogo Unia. Ekipa Unii Tarnów była trzecia.

Zawody zostały skrócone, rozegrano tylko 14 z 21 biegów. Tarnowianie wywalczyli w nich 16 pkt: Janusz Kołodziej - 11, Artur Mroczka - 6 (rezerwowy Ernest Koza nie startował). Stracili jedno "oczko" do gospodarzy (Piotr Pawlicki, Tobiasz Musielak i Grzegorz Zengota) oraz Stali Gorzów Wlkp. (Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik).

MPPK zakończono przedwcześnie ze względu na zły stan toru. Wpływ na stan nawierzchni miał fakt, iż na tym samym obiekcie tuż przed seniorskimi zawodami odbyły się Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski.

Wygrał je Zmarzlik (15 pkt) przed Piotrem Pawlickim (14) i Krystianem Pieszczkiem (12). Tarnowianie zajęli odległe lokaty: 13. Ernest Koza (4 pkt), 16. Arkadiusz Madej (2), a 17. Damian Dąbrowski (1).