Brązowy medal Oleksego

Na starcie wspinaczkowej części tej imprezy stanęło ośmiu imiennie zaproszonych najlepszych wspinaczy świata (Oleksy swój udział w zawodach zawdzięcza wywalczeniu w ubiegłym roku Pucharu Świata), rywalizujących na dwóch drogach systemem pucharowym. W ćwierćfinale tarnowianin pokonał reprezentanta Kanady, Hansa Florine’a, w pojedynku o awans do ścisłego finału nie sprostał natomiast późniejszemu zwycięzcy zawodów Ukraińcowi Władimirowi Sacharowowi (w finale pokonał on obrońcę tytułu, Amerykanina Chrisa Blocha). W walce o trzecie miejsce Oleksy pokonał jednak (uzyskując wynik 13.95 s, przy 14.27 s rywala) Rosjanina Aleksieja Gadiejewa, zapewniając sobie tym samym brązowy medal tej prestiżowej imprezy.

Olimpiada Sportów Ekstremalnych w San Francisco

Dużym sukcesem zakończył się występ wspinacza Tarnovii-Roleski-Eurochem-BDG, Tomasza Oleksego w rozgrywanej w San Francisco (na 60-metrowej sztucznej ścianie wspinaczkowej usytuowanej w Village Park) Olimpiadzie Sportów Ekstremalnych.
 W San Francisco startowała także zawodniczka Reni Sport Kraków, Renata Piszczek. Ubiegłorocznej triumfatorce powiodło się jednak tym razem nieco gorzej i zadowolić musiała się piątą lokatą.