Brazylia odpadła

Brisbane: Kamerun - Brazylia 2-1 (1-0, 1-1). Bramki: dla Kamerunu - Patrick Mboma (17), Modeste Mbami (113); dla Brazylii - Ronaldinho (90) Czerwone kartki: Geremi Njitap Fotso (75,Kamerun), Aaron Nguimbat (90,Kamerun).

W turnieju piłkarskim

Brazylia odpadła z olimpijskiego turnieju piłkarskiego. W ćwierćfinałowym meczu, rozegranym w Brisbane, uważani za faworytów rozgrywek Brazylijczycy przegrali z Kamerunem po dogrywce.
 Kamerun: Kameni - Wome Nlend, Mimpo, Abanda Etong, Alnoudji, Njitap Fotso, Eto’o Fils (81,Meyong Ze), Mboma Dem (63,Suffo K), Etame Mayer, Nguimbat, Branco (70,Mbami);
 Brazylia: Helton - Baiano, Fabio Bilica (46,Lucio), Alvaro, Marcos Paulo, Fabio Aurelio, Ronaldinho, Fabiano, Alex, Athirson (46,Roger), Lucas (59,Geovanni).
 To był mecz godny finału, pełen dramatycznych momentów. Uważani za faworytów turnieju Brazylijczycy musieli pożegnać się z igrzyskami i nie powtórzą osiągnięcia sprzed czterech lat z Atlanty, gdzie zajęli trzecie miejsce.
 Kameruńczycy przystąpili do meczu zupełnie bez kompleksów. Już w 17. minucie uzyskali prowadzenie po strzale Patricka Mbomy. Brazylia nie potrafiła przez długi czas skutecznie odpowiedzieć i szansa pojawiła się dopiero w 75 minucie, gdy czerwoną kartkę ujrzał Geremi Njitap Fotso.
 Grający w przewadze Brazylijczycy nie potrafili tego wykorzystać. Gdy minęła 90. minuta, wydawało się, że niespodzianka jest nieunikniona. W przedłużonym czasie gry udało się Ronaldinho pokonać bramkarza rywali i sędzia zarządził dogrywkę. Kilka sekund wcześniej z boiska został usunięty drugi Kameruńczyk Aaron Nguimbat i raczej nikt już nie miał wątpliwości, że wszystko przemawia na korzyść Brazylii.
 Dziewiątka piłkarzy Kamerunu nie przestraszyła się jednak osłabienia. Ich wytrwałość i odwaga została nagrodzona w 113 minucie, gdy "złotą bramkę" zdobył Modeste Mbami.( inne mecze - str. 26).