Brocławik w szpitalu

RCZ
O miejsca 5.-8.: KTH KM Krynica Zdrój - TKH Nesta Toruń 2-6 (1-1, 1-1, 0-4).

Bramki: Zasadny 19, Brocławik 25 - Chrzanowski 7, Suchomski 28, Morawiecki 46, Bonastek 50, Wojtanowicz 52, Korczak 53. Sędziowali Jacek Chadziński (Kraków) oraz Krzysztof Śliwa (Krynica Zdrój) i Mariusz Pilarski (Kraków). Kary: 10-10 min. Widzów 500. Stan play off 0-2.
   KTH: A. Ziaja - Precek, Tyczyński, Zdunek, Piksa, Cieraciew - Galant, Hak, Brocławik, Salamon, Zasadny - D. Kruczek, Mytnik, Gawlina, Żołnierczyk, M. Dubel oraz Macierz
   TKH: Ł. Kiedewicz - Morawiecki, Korczak, Wojtarowicz, Orzeł, Bomastek - Piotrowski, Pieczonkin, Proszkiewicz, Suchomski, Dołęga - Dąbkowski, Gromow, Nikiel, Chrzanowski, S. Kiedewicz.
   Kibice obejrzeli w Krynicy ciekawe i emocjonujące widowisko. Kryniczanie od początku spotkania mieli inicjatywę. Częściej strzelali i przeprowadzali groźne akcje. Już w 40 s przed szansą zdobycia gola stanął Hak, ale jego strzał obronił Kiedewicz. Pierwsza bramka padła po błędzie w ataku. Krążek przejął Proszkiewicz, podał do Chrzanowskiego, który nie dał szans Ziai. Od tego momentu przeważali kryniczanie, jednak ich ataki kończyły się na bramkarzu TKH. Dopiero pod koniec tercji Zasadny popisał się ładną akcją. Objechał bramkę rywali i zmylił bramkarza, wrzucając krążek do siatki. Po przerwie KTH ruszyło do ataków. Znakomitą szansę zmarnował Gawlina, ale w 24 min gospodarze prowadzili po golu Brocławika, który dobił strzał Haka. Wyrównanie padło w 27 min. Pod bramką KTH Suchomski wykorzystał fakt, że bramkarz gospodarzy był zasłonięty i lekkim strzałem zaskoczył Ziaję. Trzecia tercja należała jednak już do gości, którzy wykorzystali dekoncentrację KTH, spowodowaną groźną kontuzją Brocławika. Krynicki zawodnik zasłonił ciałem strzał rywala. Krążek trafił go w brzuch. Hokeistę odwieziono do szpitala. Mecz był ciekawy, a KTH pokazało, że o utrzymanie się w ekstraklasie będzie walczyło do końca. (JEC)
   W drugim spotkaniu o miejsca 5.-8.: GKS Katowice - Orlik Opole 3-1 (0-0, 2-0, 0-1). Bramki: Słodczyk 24, Majkowski 30, Bułka 51 - Ryczko 59. Kary: 18-30 min (w tym 10 za niesportowe zachowanie Rafał Bernacki). Widzów 500. Stan play off 1-1.
   Trzecie mecze play off zostaną rozegrane w piątek. (RCZ)