Bronowianka bez medalu

Pingpongistki Elpe-Eltex Tarnobrzeg i ich koledzy z Odry Księginice zostali mistrzami Polski w tenisie stołowym. Krakowska Bronowianka bez medalu!

Mistrzostwo dla Tarnobrzega i Księginic

Tarnobrzeżanki po raz 15. zdobyły złoty medal. Jak przed rokiem pokonały w finale AZS WSP Częstochowa. Odra w dwóch meczach rozprawiła się z Tęczą Nowa Wieś Lęborska.
   Krakowska Bronowianka bez większego oporu uległa w Krakowie w rewanżowym meczu o brązowy medal AZS Wrocław. Przegrała tak samo jak we Wrocławiu 1-3, a wydawało się, że nawet honorowego punktu we własnej hali nie zdobędzie. Z trudem zdobyła go Magdalena Górowska pokonując Renatę Krawczyk. To kolejny sezon, w którym krakowianki marnują szanse na drużynowy medal MP, którego nie ma jeszcze w klubowej kolekcji. W sobotę nie było widać, żeby niepowodzenie zmartwiło zawodniczki. W klubie zanosi się na spore zmiany, niektóre zawodniczki chcą odejść, nad pozostaniem innych powinni się z kolei zastanowić szefowie Bronowianki. Klub odnosi przecież sukcesy w kategoriach młodzieżowych, a potem jego seniorki giną w dorosłej rywalizacji.

Juniorki na podium

Juniorki Bronowianki wracają z Ostródy z MP swojej kategorii wiekowej z medalami. Wicemistrzynią kraju w singlu i deblu (z Natalią Partyką, która została mistrzynią kraju w singlu) została Marta Gołota. Brązowy medal w deblu przypadł krakowskiej parze Daria Dudzińska, Natalia Krużel. W mikście Dudzińska zdobyła złoto w parze z Bogusławem Koszykiem z Zielonej Góry.
(MAS)

RewanŻowe mecze

druŻynowych MP

O 1. miejsce. Elpe-Eltex Tarnobrzeg - AZS WSP Częstochowa 3-1.

Wyniki gier: Li Qian - Yang Xin 3-1 (11-7, 11-8, 2-11, 11-3), Kinga Stefańska - Xu Jie 3-2 (8-11, 11-6, 2-11, 11-6, 11-9), Monika Pietkiewicz - Paulina Narkiewicz 2-3 (11-13, 6-11, 11-9, 12-10, 8-11), Li Qian - Xu Jie 3-0 (15-13, 11-4, 11-6). W dwumeczu 2-0.

O 3. miejsce: Bronowianka Kraków - AZS AE Wrocław 1-3.

Wyniki gier: Anna Janta-Lipińska - Daria Łuczakowska 1-3 (11-6, 9-11, 7-11, 6-11), Marta Piłka - Magdalena Cichocka 1-3 (11-8, 4-11, 8-11, 3-11), Magdalena Górowska - Renata Krawczyk 3-2 (11-5, 8-11, 7-11, 11-5, 11-9), Janta-Lipińska - Cichocka 0-3 (6-11, 7-11, 11-13).