Bronowianka na fali, niespodzianka AGH

(PAN)(KIER)
II liga siatkarek. Zawodniczki Bronowianki pewnie wygrały wyjazdowy mecz w Tomaszowie Lubelskim z silnym zesołem Tomasovii, AGH wygrał z liderującą drużyną z Tarnowa.

Tomasovia – Bronowianka 0:3 (19:25, 18:25, 21:25)
Bronowianka: Kuskowska, Sowisz, Szychowska, Postrożny, Janota, Sroga (libero) oraz Nowak, Adamiak, Cichoń.

Po derbowym zwycięstwie, ale tylko za dwa punkty, z AGH Kraków Bronowianka zagrała świetny mecz w Tomaszowie Lubelskim. Krakowianki prowadziły cały czas, bardzo dobrze rozgrywała Kuskowska, a w ataku nie do zatrzymania były Szychowska, Sowisz i Postrożny. Trenerzy Marek Kępa i Jan Hryńczuk dali pograć wszystkim zawodniczkom, ale nie miało to wpływu na przebieg meczu. Obaj będą odpowiadać za wyniki zespołu na pewno do końca roku, gdyż trenera Krystiana Bławata czeka długie leczenie.

AGH Kraków – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:17, 25:23, 25:21)
AGH: Żyła, Skodny, Rydzyńska, Koperczak, Woźniak, Skowron, Bucka libero) oraz: Leśniak, Pietroczuk, Kapusta, Turczanin.

Po trzech zwycięstwach siatkarki Grupy Azoty na parkiecie w Krakowie musiały przełknąć gorzką pigułkę. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie. Świetnie spisywały się zwłaszcza Woźniak i Rydzyńska. Po ich akcjach krakowianki prowadziły 6:4, 7:5 i 11:6. Drużynę z Tarnowa poderwała do walki Podlasek i przyjezdne zmniejszyły straty do jednego punktu (11:12). Na zagrywce stanęła Szkodny i zrobiło się 15:11, a seta zakończyła atakiem Woźniak.

W II secie krakowianki także dominowaly, prowadziły 9:5, 12:11 i 20:18. Przy stanie 23:23 nie podbił trudnej piłki libero Grupy Azoty, a asa posłała Rydzyńska i krakowianki prowadziły 2:0. Trzecia partia, to od początku do końca dominacja drużyny z Krakowa.

– _Byliśmy przygotowani na __cięższą przeprawę _– powiedział trener AGH Dariusz Pomykalski.